Alonso má plán

Sebastian Vettel odchází z Red Bullu a na 99% zamíří k Ferrari. Alespoň to tvrdí vedení Red Bullu. Kam ale půjde Fernando Alonso?
Alonso má plán

Alonso má skutečně několik možností. Mohl by si dát rok pauzu a poté se rozhodnout, zda se vrátí k Ferrari (a Vettelovi) nebo půjde do McLarenu. Tato možnost ale moc reálná není. S největší pravděpodobností Alonso skutečně zamíří k McLarenu už příští rok.

To, že nic nebylo potvrzeno a sám Ronn Dennis prohlásil, že nepodepsal smlouvu s žádným jezdcem, samozřejmě dává prostor pro spekulace. Na straně druhé se prý Ferrari a Alonso dohodli na ukončení spolupráce teprve ve čtvrtek.

„Zatím jsem se nerozhodl, ale v hlavě mám plán,“ říká Alonso v rozhovoru s Rachel Brookes pro Sky Sports. „Má mysl je nastavená už asi dva, tři měsíce,“ pokračuje Alonso, který ještě nedávno jakékoliv spekulace o svém odchodu odmítal.

„Jsem v dobré pozici, protože si více méně mohu vybrat, kam chci jít. Za mnoho let jsem si vybudoval respekt a to zejména v posledních pěti letech ve Ferrari. Vzhledem k tomu, že rozhoduji já, tak jisté pohyby, které vidíme nyní, jsou důsledkem mého rozhodnutí. Počkejme ještě chvíli, až zmizí mé poslední pochybnosti, tak vám povím, kam jdu.“

Klepněte pro větší obrázek

Tato slova Alonsa někteří interpretují tak, že Španěl může čekat na odchod Ronna Denise, o jehož osudu v čele skupiny McLaren se divoce spekuluje.

„Mám více možností. Chci vyhrávat, chci být mistr světa. Chci pracovat profesionálně, jako jsem to dělal celou kariéru. Chci být šťastný. Když si mnoho věcí dáme dohromady, uvidíme jeden směr. Tento směr možná rozhýbal trh, jako to nyní vidíme.“

Sebastian Vettel odchází z Red Bullu!

Sebastian Vettel odchází z Red Bullu!

 

Další článek: Rozhovor: Sebastian Vettel o svém odchodu z Red Bullu