Alonso má mezi sportovními komisaři kamarády, zlobí se Massa

Bývalí týmoví kolegové se v závěru GP USA potkali na trati a došlo ke kontaktu. Podle Alonsa závodní incident, ale u Williamsu to viděli jinak.
Alonso má mezi sportovními komisaři kamarády, zlobí se Massa

Massa musel nakonec do boxů kvůli defektu a v cíli závodu mu patřilo 7. místo. Alonso si později poradil také se Sainzem a dojel pátý.

„Už jsem s ním mluvil,“ řekl Massa pro Motorsport.com během tiskové konference, na které bylo oznámeno, že se zúčastní Závodu šampiónů.

„Když se podíváte na pohled shora, tak jeho předjetí vypadá úžasně. Ale on přijel zdálky a nebrzdil, když už jsem zatáčel. Kdybych tam nebyl, tak by jel rovně.

Video incidentu mezi Massou a Alonsem

Video incidentu mezi Massou a Alonsem

„I když do mě narazil, tak šel mimo trať. Nesnažil jsem se to zavřít, byl daleko za mnou, nebyl blízko. Myslím si, že musí mít mezi sportovními komisaři dobré kamarády.“

„Během souboje se Sainzem také brzdil pozdě a dostal se mimo trať. Dva manévry v posledních třech kolech závodu. Nechápu, proč nedostal penalizaci.“

Během víkendu v USA se řešil také Verstappen nebo obecně změny směru při brzdění. FIA v této souvislosti přijala upřesnění pravidel.

FIA vydala lex Verstappen, posvítí si na situace v brzdné zóně

FIA vydala lex Verstappen, posvítí si na situace v brzdné zóně

„Samozřejmě, že je to něco, na co se všichni jezdci na setkáních ptají. Musíme znát pravidla.“

„Většina jezdců chápe, že se nemůžete pohnout, kdy brzdíte. Ale pak vidíte jezdce, který to udělá a nedostane penalizaci a každý se na to pak ptá.“

Podle Massy řekli na setkání jezdci svůj názor, který byl u všech prakticky stejný.

„Ale jsou to dvě různé věci. Fernando se nepohnul, když brzdil. Jen se snažil předjet jiným způsobem. V posledních kolech se snažil, co to šlo. V tom není problém, ale je jasné, že do mě vletěl a narazil do mého auta. Neříkám, že to nemohl zkusit, ale byl příliš daleko na to, aby to zkusil. Kdybych tam nebyl, neprojel by zatáčku. Bylo to příliš.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (65) Další článek: Red Bull natočil dokument o zastávkách v boxech, je přístupný zdarma
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".