Alonso: Letošní sezónu ve prospěch roku 2014 nevzdáme

Fernando Alonso odmítá, že by se Ferrari mělo brzy soustředit na vývoj vozu pro příští rok. Jen výjimečné okolnosti by tým přinutily vzdát letošní boj.
Alonso: Letošní sezónu ve prospěch roku 2014 nevzdáme

Šéf Scuderie Stefano Domenicali několikrát řekl, že týmy budou letos vyvíjet své vozy jen v první polovině sezóny, pak budou muset soustředit pozornost na příští rok. Alonso nesouhlasí.

"Těžko to budeme moci v polovině sezóny vzdát. To se stane, jen když budete ztrácet 50 nebo 60 bodů na prvního," cituje španělského jezdce Autosport.

"Nechceme o tom ani uvažovat, ale pokud se do takové situace dostaneme, bude lepší se soustředit na rok 2014. Ale nemyslím, že to tak dopadne. Když ztrácíte 20 nebo 30 bodů, nebo máte 20 nebo 30 bodů náskok, nutí vás to dál bojovat, protože bude zbývat víc než sedm závodů."

Alonso dal za příklad Vettela, který v druhé polovině loňské sezóny dokázal překonat ztrátu 45 bodů. A soustředit se jen na monopost 2014 nebude možné ještě z jednoho důvodu.

"Navíc na voze 2013 nebudete moci testovat nic, co by bylo užitečné pro sezónu 2014. Pátky nebudete moci využít pro testování turba, takže budete muset dál pracovat na sezóně 2013," dodal.

Další článek: Co by udělalo Hamiltonovi největší radost? Vítězství nad Alonsem!