Alonso letos podává skvělé výkony, hodnotí šéf Ferrari

Ferrari letos nemá techniku, se kterou by mohlo bojovat o titul, přesto Fernando Alonso podává ty nejlepší výkony. Alespoň tak ho hodnotí jeho šéf Stefano Domenicali.
Alonso letos podává skvělé výkony, hodnotí šéf Ferrari

Na rozdíl od loňské sezóny se Ferrari nepodařilo udělat výrazný skok vpřed v oblasti výkonnosti, takže letos o vítězství v závodech bojovat většinou nemůže. Boje o tituly jsou už téměř uzavřené, přesto podle Domenicaliho stojí za pozornost výkonnost Fernanda Alonsa.

"Je zřejmé, že je Red Bull velmi silný, McLaren také. Takže jeho druhé místo v šampionátu jezdců znamená hodně, vzhledem k tomu, jak na tom teď jsme, a problémům, které jsme od začátku měli. Myslím, že Fernando jede skvělý šampionát," řekl.

Velmi dobrým výkonem se podle Domenicaliho předvedl Alonso na domácí půdě Ferrari. V Monze dojel na stupních vítězů. "Myslím, že Fernando odjel fantastický závod," hodnotil. "Měl neuvěřitelný start. Slyšel jsem lidi hovořit o tom, že ta chvíle stála za to si koupit vstupenku. Při té proceduře byl fantasticky agresivní a útočil."

"Pak Fernando odjel fantastický závod. Byl opravdu dobrý, pořád útočil. Teď bohužel platíme cenu za to, že nemáme nejlepší auto."

Alonso po závodě v Monze prohlásil, že boj o titul pro něj skončil. Teď se soustředí na obhajobu druhého místa. Dobrý výsledek by chtěl získat už v oblíbeném Singapuru. Pomoci by mu v tom měl vylepšený vůz.

"Přivezeme si několik nových dílů, které máme naplánované, už jsou ve výrobě," potvrdil Domenicali. "Jsme v jiné situaci, budeme se snažit maximalizovat bodový zisk, protože máme místo, o které chceme bojovat."

"A musíme odvést dobrou práci nejen v Singapuru, ale také v dalších závodech, abychom mohli pracovat také na některých věcech z projektu pro příští rok. To bude určitě velmi důležité."

Diskuze (203) Další článek: Neudělal jsem nic špatného, brání se Schumacher
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00