Alonso: Letos nebojuji s Neweym, ale s Vettelem. Odvádí nejlepší práci

Fernando Alonso vysekl poklonu Sebastianu Vettelovi. Letos mají oba piloti srovnatelnou techniku a pilot Red Bullu zaslouženě vede.
Alonso: Letos nebojuji s Neweym, ale s Vettelem. Odvádí nejlepší práci

Loni Alonso prohlásil, že nebojuje s Vettelem, ale s šéfdesignérem Adrianem Neweym, čímž se své soupeře zrovna nenaklonil. Letos už platí něco jiného.

"Právě teď bojujeme proti Sebastianovi," řekl pro Bild. "Na začátku sezóny byly naše vozy podobně silné, bojujeme na srovnatelné úrovni. V druhé polovině roku (2012) jsem řekl, že už nebojuji proti Sebastianovi nebo Markovi, ale proti letadlu, tak silný Red Bull byl."

"Možná to někteří lidé špatně pochopili, jen jsem se snažil říct, že je těžké bojovat proti autu, které má potenciál obsadit první dvě místa v každém závodě. To letos už neplatí. Sebastian je první, protože odvádí nejlepší práci."

Za německým soupeřem zaostává Španěl v klasifikaci jezdců o 34 bodů. "Dokud nebudeme ztrácet 50 nebo 60 bodů, nevzdáme to. Sebastian loni ztrácel 44 bodů, a přesto nakonec vyhrál titul. Možné je všechno," dodal.

Alonso si dokonce dokáže představit, že bude jednou závodit ve stejném týmu s Vettelem, protože se oba "vzájemně respektují." Ale muselo by to být Ferrari, protože jinam už mistr světa z let 2005 a 2006 nepůjde.

"Nemám v plánu změnit tým. Nevím, jak dlouho ještě budu ve formuli 1. Je možné, že budu pokračovat po roce 2016 (po vypršení současné smlouvy). Musel bych najít motivaci, abych se bavil a dál se cítil bezpečně. Všechny tyto faktory budou hrát roli, až budu přemýšlet o prodloužení kontraktu. Ale pokud budu pokračovat, tak s Ferrari."

Diskuze (128) Další článek: Hamilton ve formuli 1 vs. stíhačka Hawk T1
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole