Alonso: Letos jsem nepodával nejlepší výkony vždy, minulý rok byl lepší

Fernando Alonso sebekriticky přiznal, že v některých letošních závodech mohl být lepší. Co se týče výkonů, za dosavadní vrchol své kariéry považuje rok 2012.
Alonso: Letos jsem nepodával nejlepší výkony vždy, minulý rok byl lepší

Španělského pilota Ferrari si dlouhodobě cení nejen šéfové týmů, ale také jeho soupeři na trati. Mnoho z nich nedávno prohlásilo, že ho považují za nejlepšího, i když poslední čtyři šampionáty vyhrál Sebastian Vettel.

"Je vždy dobré, když vás uznávají vaši kolegové," komentoval Alonso pro list AS. "Ale myslím, že nejlepší v mé kariéře byl rok 2012. Letos jsem občas nebyl dost dobrý, jako když jsem mohl podat o trochu lepší výkon, nebo když jsem udělal chybu jako v Malajsii."

"To jsou věci, které se nemůžou příští rok opakovat. Musíme se snažit o perfektní sezónu jako v roce 2012. Důležité je, abyste byli v pohodě sami se sebou, ale některé věci potřebujeme mezi sezónami 2013 a 2014 zlepšit."

V anketě mezi šéfy týmů byl letos nejlepším jezdcem Vettel, ale loni to podle nich byl Alonso, i když titul nezískal.

Další článek: Honda bude ve výhodě, ale nemůžeme s tím nic dělat, říkají soupeři

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.