Alonso: Kimi odvedl lepší práci

Fernando Alonso obsadil v kvalifikaci na domácí velkou cenu až sedmé místo, ale mnohem větším problémem je podle něj ztráta na vedoucí Mercedes.
Alonso: Kimi odvedl lepší práci

Alonso se kvalifikoval sedmý za týmovým kolegou Kimim Räikkönenem a ztratil 1,908 sekund na vítězného Hamiltona. „Je to nejhorší zpráva z dneška. Ne to sedmé místo, ale to, že ztrácíme 1,8 sekund, což musíme změnit. Je třeba pracovat a dosáhnout pokroku.”

Alonso popřel, že by nové díly na voze nefungovaly. Některé nové díly prý na Ferrari fungovaly, jiné nikoliv ale důležité je, že Mercedes odvedl lepší práci. Podle Alonsa může být ztráta na Mercedes v Monaku o něco menší, protože tam nejsou dlouhé rovinky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Máme šesté a sedmé místo, přičemž je mezi námi rozdíl 36 tisícin, což je poměrně vyrovnané. Kimi byl jednoduše rychlejší a odvedl lepší práci. Doufám, že to zítra otočím a oba získáme pozice k dobru”, hodnotí Alonso svůj kvalifikační výkon.

Kimi Räikkönen beze vnitrotýmový souboj s nadhledem. „Jsou samozřejmě lidé, které můj souboj s Alonsem zajímá, ale mně je to jedno, dokud nebudeme vpředu. Samozřejmě se pokusím zůstat před ním, ale moc štěstí mi to nepřináší, když jsme šestí a sedmí. To jsou pozice, na kterých být nechceme.”

Další článek: Grosjean v kvalifikaci dosáhl nejlepšího letošního výsledku Lotusu

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen