Alonso ke Kubicově nehodě: Nebezpečí číhá všude, s tím nic nenaděláme

Fernando Alonso se nedomnívá, že Robert Kubica moc riskoval, když závodil v rallye. Podle Španěla to byla sportovní příprava jako každá jiná.
Alonso ke Kubicově nehodě: Nebezpečí číhá všude, s tím nic nenaděláme

Kubica se po své nehodě bránil, že v rallye závodil, aby se udržel ve formě a zlepšoval se jako jezdec. "Myslím, že má pravdu," uvedl Alonso pro CNN. "Abych byl upřímný, tak riziko je spojené se vším, co děláme každý den. Například já trénuji každý den na kole. A před dvěma týdny jsem jel s kamarádem a jeden kamión nás minul tak o centimetr." 

"Kdyby se to stalo o pár metrů dál, asi bychom se s ním srazili. Ten den někdo mohl říct, že jsou kola nebezpečná a že bychom měli zůstat doma 24 hodin denně. Ale to je pro nás nemožné, my potřebujeme trávit určitý čas venku, dostat ze sebe adrenalin. A rallye je jeden ze sportů, které jsou pro jezdce dobrým tréninkem, takže je to těžké."

Alonso se s Kubicou zná už 15 let, závodil s ním už na motokárách a v kontextu formule 1 by se jejich vztah dal nazvat přátelským. Měl proto strach, když se dozvěděl o nehodě polského kolegy.

"Byl to šok a abych byl upřímný, tak v prvních chvílích se jeho manažer nevyjádřil jasně, jestli je v pořádku a jestli přežije. Takže jsem jel do nemocnice, abych se z první ruky dozvěděl, jaká má zranění. Uzdravuje se dobře a doufáme, že ho brzy uvidíme zpět ve formuli 1," dodal.

Další článek: GP2 se balí a opouští Bahrajn, závodit se kvůli nepokojům nebude