Alonso: Když musel jít Massa, tak je nejlepší Räikkönen. Problémy nebudou

Fernando Alonso říká, že je spokojený s rozhodnutím Ferrari angažovat Kimiho Räikkönena. Žádné změny uvnitř týmu to podle něj nezpůsobí.
Alonso: Když musel jít Massa, tak je nejlepší Räikkönen. Problémy nebudou

Španělský závodník Ferrari v Singapuru potvrdil, že věděl, jak tým řeší otázku jezdecké sestavy pro příští rok.

"Byl jsem průběžně informován o krocích týmu a je pravda, že se tým rozhodoval až na poslední chvíli. A když rozhodli, že bude lepší Felipeho vyměnit, zeptali se mě na můj názor."

"Můj názor byl, že na trhu je nejlepší Kimi, zvlášť vzhledem k šampionátu příštího roku, kdy dojde k mnoha změnám, takže týmový kolega s mnoha lety ve formuli 1 byl důležitý. Tým si ho vybral, takže jsem spokojený."

Mnozí teď Ferrari předpovídají střety mezi týmovými kolegy, Alonso to ale stejně jako Räikkönen odmítl.

"Nemyslím, že mě kdokoliv dotlačí k větší snaze, než vyvíjím teď. Dva mistři světa, to podle mě není rozdíl. Vy pořád píšete o těchto věcech, je to stejné, jak když jsem sem přišel, lidé říkali, že to s Felipem bude katastrofa, ale po čtyřech letech je jedním z mých nejlepších přátel tady."

"Příští rok to bude stejné, ale o tom asi psát nebudete. Felipeho také považuji za mistra světa. Nemyslím, že titul změní vztah nebo snahu týmu. Felipe byl mistr světa, když projel v roce 2008 cílem, takže není začátečník."

To šéfovi Ferrari Stefanu Domenicalimu nestojí negativní předpovědi ani za detailní komentář.

"Možná mají obavy, protože jsme silní. Je to součást psychologické války, která k tomu patří. Mě to moc nezajímá, protože to neposlouchám. Každý si může říkat, co chce."

"Já nebudu nic měnit na tom, jak situaci řešíme z pohledu týmu. Je srandovní, že mě o jiném týmu hovořit neuslyšíte nikdy."

Diskuze (26) Další článek: Jezdci McLarenu už mají nové smlouvy
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018