Alonso: Když musel jít Massa, tak je nejlepší Räikkönen. Problémy nebudou

Fernando Alonso říká, že je spokojený s rozhodnutím Ferrari angažovat Kimiho Räikkönena. Žádné změny uvnitř týmu to podle něj nezpůsobí.
Alonso: Když musel jít Massa, tak je nejlepší Räikkönen. Problémy nebudou

Španělský závodník Ferrari v Singapuru potvrdil, že věděl, jak tým řeší otázku jezdecké sestavy pro příští rok.

"Byl jsem průběžně informován o krocích týmu a je pravda, že se tým rozhodoval až na poslední chvíli. A když rozhodli, že bude lepší Felipeho vyměnit, zeptali se mě na můj názor."

"Můj názor byl, že na trhu je nejlepší Kimi, zvlášť vzhledem k šampionátu příštího roku, kdy dojde k mnoha změnám, takže týmový kolega s mnoha lety ve formuli 1 byl důležitý. Tým si ho vybral, takže jsem spokojený."

Mnozí teď Ferrari předpovídají střety mezi týmovými kolegy, Alonso to ale stejně jako Räikkönen odmítl.

"Nemyslím, že mě kdokoliv dotlačí k větší snaze, než vyvíjím teď. Dva mistři světa, to podle mě není rozdíl. Vy pořád píšete o těchto věcech, je to stejné, jak když jsem sem přišel, lidé říkali, že to s Felipem bude katastrofa, ale po čtyřech letech je jedním z mých nejlepších přátel tady."

"Příští rok to bude stejné, ale o tom asi psát nebudete. Felipeho také považuji za mistra světa. Nemyslím, že titul změní vztah nebo snahu týmu. Felipe byl mistr světa, když projel v roce 2008 cílem, takže není začátečník."

To šéfovi Ferrari Stefanu Domenicalimu nestojí negativní předpovědi ani za detailní komentář.

"Možná mají obavy, protože jsme silní. Je to součást psychologické války, která k tomu patří. Mě to moc nezajímá, protože to neposlouchám. Každý si může říkat, co chce."

"Já nebudu nic měnit na tom, jak situaci řešíme z pohledu týmu. Je srandovní, že mě o jiném týmu hovořit neuslyšíte nikdy."

Diskuze (26) Další článek: Jezdci McLarenu už mají nové smlouvy
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10