Alonso k Mercedesu? Jedině kdyby Rosberg odešel

Zajímavé spekulace se objevují v posledních dnech. Jejich uskutečnění ale moc reálné není.
Alonso k Mercedesu? Jedině kdyby Rosberg odešel

Předseda představenstva Daimleru Dieter Zetsche v Barceloně řekl, že oba jezdci Mercedesu mají pro příští rok smlouvu. Jak se však zdá, v případě Rosberga ještě zřejmě nebude podepsáno.

Toto Wolff v rozhovoru pro El Mundo připustil, že pokud by Rosberg odešel, byl by alternativou Fernando Alonso. Ten má ovšem pro příští rok smlouvu s McLarenem.

Wolffova slova nejsou překvapením. Alonsa jako jednu z alternativ zmínil již před delším časem, kdy ale také dodal, že je se současnými jezdci spokojen.

Wolff v roce 2015: Alonso je alternativou, ne prioritou

Wolff v roce 2015: Alonso je alternativou, ne prioritou

„Fernando je jedním z nejlepších jezdců v historii a líbí se mi jeho povaha,“ uvedl Wolff. „Ale naši prioritou je nyní Nico.“

„Ale pokud by Rosberg nechtěl prodloužit, pak budeme zvažovat jiné možnosti, jako je Fernando. Jeho věk není problém. Rychlost a motivaci má stále.“

Podobná slova, která jsou spíše reakcí na novinářský dotaz, než řešením aktuální situace, ihned vyvolala nové kolo spekulací. V Itálii již Rosberga spojují se sedačkou u Ferrari. Tam to ale zatím vypadá, že se příští rok jezdecká sestava měnit nebude.

Na druhou stranu, Rosberg už na spekulace reagoval a zrovna konkrétní nebyl: „Jsem spokojený v Mercedesu, ale uvidíme, co přinese budoucnost.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Je to pokrok, říká Ricciardo o vylepšeném motoru

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10