Alonso: Jsme připravení, jsme ve formě

Fernando Alonso o víkendu uzavřel zimní testovací program Ferrari. Přestože poslední den propršel, španělský jezdec si z Barcelony odváží dobrý pocit.
Alonso: Jsme připravení, jsme ve formě

„Myslím, že do Melbourne přijedeme stoprocentně připravení. Jestli to bude stačit na vítězství, to zjistíme až tam. Cítím se dobře jako vloni na začátku sezony. Jsme ve formě,“ řekl včera.

Zimní testování podle něj dopadlo pro Scuderii dobře. „Jsem spokojený, jak to šlo. Průměrně jsme ujeli každý den stovku kol, což ukazuje, jak je auto spolehlivé. To je vždycky důležité, když uvádíte nový model,“ poznamenal.

„Ještě potřebujeme zjistit, jak se pneumatiky zachovají při vyšších teplotách. S tím se asi potkáme v Austrálii a hlavně v Malajsii.“

Alonso počítá s tuhým konkurenčním bojem od samého začátku. „Budeme muset hodně vyvíjet jako vloni. Třeba do Albert Parku doufám, že přivezeme pár novinek, zvlášť na předním křídle. Dá nám to o ždibec víc výkonu,“ řekl.

„Myslím, že je tu skupina týmů, jako jsou Red Bull, McLaren, Mercedes, Renault, možná i Williams, plus my, které mají šanci na vítězství v prvních pár závodech. Až pak budeme mít důvěryhodnější obrázek o situaci, kdy se vyrýsuje menší skupina týmů, které budou bojovat o šampionát.“

Další článek: Buttonovo děvče do nepohody: Co testování? ptalo se po zemětřesení

19:25 | Vitalij Petrov dělá tento víkend sportovního komisaře v Portugalsku. Objevily se informace, že jeho otec Alexander dnes zemřel ve Vyborku (Rusko).
18:44 | Pérez dostal za zpomalení Gaslyho v kvalifikaci napomenutí.
14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10