Alonso: Jsme připravení, jsme ve formě

Fernando Alonso o víkendu uzavřel zimní testovací program Ferrari. Přestože poslední den propršel, španělský jezdec si z Barcelony odváží dobrý pocit.
Alonso: Jsme připravení, jsme ve formě

„Myslím, že do Melbourne přijedeme stoprocentně připravení. Jestli to bude stačit na vítězství, to zjistíme až tam. Cítím se dobře jako vloni na začátku sezony. Jsme ve formě,“ řekl včera.

Zimní testování podle něj dopadlo pro Scuderii dobře. „Jsem spokojený, jak to šlo. Průměrně jsme ujeli každý den stovku kol, což ukazuje, jak je auto spolehlivé. To je vždycky důležité, když uvádíte nový model,“ poznamenal.

„Ještě potřebujeme zjistit, jak se pneumatiky zachovají při vyšších teplotách. S tím se asi potkáme v Austrálii a hlavně v Malajsii.“

Alonso počítá s tuhým konkurenčním bojem od samého začátku. „Budeme muset hodně vyvíjet jako vloni. Třeba do Albert Parku doufám, že přivezeme pár novinek, zvlášť na předním křídle. Dá nám to o ždibec víc výkonu,“ řekl.

„Myslím, že je tu skupina týmů, jako jsou Red Bull, McLaren, Mercedes, Renault, možná i Williams, plus my, které mají šanci na vítězství v prvních pár závodech. Až pak budeme mít důvěryhodnější obrázek o situaci, kdy se vyrýsuje menší skupina týmů, které budou bojovat o šampionát.“

Další článek: Buttonovo děvče do nepohody: Co testování? ptalo se po zemětřesení

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.