Alonso: Jsem rád, že závodím v éře Adriana Neweyho | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Alonso: Jsem rád, že závodím v éře Adriana Neweyho

Fernando Alonso během své dlouhé kariéry nikdy nezávodil pro tým, pro který by v danou chvíli pracoval nejúspěšnější konstruktér F1 Adrian Newey. Španěl je přesto rád, že závodí v F1 v době, kdy v ní působí i Newey.

Adrian Newey se jako konstruktér podepsal na vzniku 12 vozů, se kterými tři různé týmy (Williams, McLaren a Red Bull) dosáhly v letech 1992 až 2023 na tucet vítězství v Poháru konstruktérů. Není proto divu, že brzy 65letého inženýra z Británie mnozí považují za nejlepšího konstruktéra F1 v celé její historii.

Za legendu ho považuje i dvojnásobný mistr světa F1 Fernando Alonso, který navzdory své dlouhé kariéře v královně motorsportu s Neweyem nikdy nespolupracoval.

„Je to legenda tohoto sportu. Několikrát jsme byli velmi blízko ke spolupráci a mluvili jsme o tom,“ prohlásil Alonso, kterého cituje Autosport, na adresu uznávaného inženýra.

„Vzpomínám si, že když před několika lety vydal ve Španělsku knihu. Měl jsem tehdy tu čest napsat k ní prolog. Pro mě je to neuvěřitelný člověk a jsem rád, že jsem měl to štěstí pracovat ve stejném prostředí jako on,“ nechal se slyšet současný pilot Astonu Martin.

„Rád bych s ním někdy spolupracoval...Každopádně budu řídit Valkyrie (nezávodní speciál Astonu Martin pro užití výhradně na okruzích, na jehož vývoji se Newey podílel, pozn. red.) a při jízdě pocítím něco, co mě potěší,“ dodal Alonso.

Doporučujeme

Články odjinud