Alonso: Jestli v příštích závodech nestáhneme Vettela, bude lepší se vzdát

Fernando Alonso už nechce moc dlouho vyčkávat s rozhodnutím o soustředění na sezónu 2014. Itálie a Singapur by měly být z tohoto pohledu klíčové.
Alonso: Jestli v příštích závodech nestáhneme Vettela, bude lepší se vzdát

Španělova ztráta na Vettela činí 46 bodů a do konce sezóny zbývá osm závodů. Navíc trend z posledních Grand Prix nebyl pro Ferrari příznivý.

"Ztrátu jsme stáhli jen v Silverstonu, když odstoupil," připomněl Alonso. "Musíme to změnit a byli bychom rádi, kdybychom dojeli před ním tady v Monze a Singapuru."

"A dojet před Sebem znamená být minimálně na pódiu. Víme, jak je silný a jak konkurenceschopný je Red Bull."

V opačném případě bude dávat větší smysl letošní sezónu odepsat a soustředit se na tu příští.

"Pokud nedojedeme před ním a budeme dál ztrácet body, musíme začít myslet na projekt 2014, protože bude zbývat jen šest nebo sedm závodů a obrovská ztráta. Tohle určitě jsou dva důležité závody."

Alonso teď alespoň bude mít větší klid na práci díky uzavření sestavy Red Bullu Racing. Některé spekulace mu totiž přisuzovaly přestup, což nezůstalo bez dopadů na atmosféru v Maranellu.

"Byly to jen zvěsti, hodně zvěstí," komentoval. "Byly tu zvěsti o Red Bullu, v Itálii kolovaly zvěsti o roční přestávce. Bylo tu tolik zvěstí. Ale mně pořád zbývá tři a půl roku s Ferrari, které mám v úmyslu dodržet a snad i trochu prodloužit. Budu se snažit dokončit kariéru v nejlepším týmu na světě, což je Ferrari."

Další článek: Hülkenberg věří, že sedačku pro příští rok najde. Má víc možností

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10