Alonso: Ještě nedávno by sedmé místo ve Spa bylo nemyslitelné

Španěl dokázal získat v Belgii šest bodů i přes start z poslední pozice.
Alonso: Ještě nedávno by sedmé místo ve Spa bylo nemyslitelné

Fernando Alonso je nadšený z výsledku Velké ceny Belgie. Po startu ze samotného chvostu pole pro něj totiž bylo téměř nemyslitelné, aby se svým mclarenem dojel do cíle na bodech.

Španěl však díky kolizím v prvním kole a dalších incidentech už během několika okruhů postoupil až na čtvrté místo. V cíli byl nakonec odmáván sedmý.

„Byl to dobrý závod,“ radoval se. „Všechna smůla, kterou jsme o víkendu měli, se v závodě proměnila ve štěstí, vyhnuli jsme se incidentům. Ocitli jsme se v dobré pozici, na čtvrtém místě, ale nemohli jsme udržet Sebastiana (Vettela), (Lewise) Hamiltona a (Sergia) Péreze, ti byli moc rychlí.“

„Sedmé místo je pro tým dobré. První desítka včera díky Jensonovi a první desítka dnes, na okruhu jako tento, to bylo před několika měsíci nemyslitelné, takže je to skvělé. Ještě několik měsíců dozadu bychom ve Spa nebyli schopni bojovat s Williamsem, takže se posouváme správným směrem, to je jasné.“

Button kolidoval s Wehrleinem

Alonsův týmový kolega Jenson Button startoval do závodu z deváté pozice, už v prvním kole ho však zezadu trefil Pascal Wehrlein a Brit musel závod ve Spa-Francorchamps vzdát.

„Ve skutečnosti jsem měl velmi dobrý start. Dostal jsem se před williams, red bull a byl vedle force indie,“ řekl Button.

„V La Source jsem pak ale ztratil spoustu pozic a vyjel jsem mimo trať. Vrátil jsem se zpátky, ale Pascal (Wehrlein) se mnou kolidoval v zatáčce číslo 5 a poškodil zadní část mého vozu.“

„Vůz byl hodně poškozen a nebyli jsme schopni dokončit závod. Po tak krátkém závodě není moc co říct. Dnes jsme mohli skončit na bodech, takže je zklamání, že jsme žádné nezískali, ale to se stává. Jsem tady dost dlouho, abych věděl, že se tyhle věci stávají.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Magnussen musel po nehodě do nemocnice (aktualizace)

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen