Alonso je znovu spojován s Ferrari

Jasno bychom mohli mít před Grand Prix Itálie.

Na letošní sezonu příznivci Ferrari pravděpodobně nebudou vzpomínat v nejlepším. V jedenadvacátém století zatím pokaždé, s výjimkou roku 2005, alespoň jeden z jeho jezdců bojoval o titul. Letos v tomto ohledu pro italskou stáj přišlo velké zklamání. V poháru jezdců je Felipe Massa se šestnácti body šestý a mistr světa z roku 2007, Kimi Räikkönen, drží desátou příčku. Mezi konstruktéry pak Scuderia ztrácí na vedoucí Brawn GP vskutku hodně, devětasedmdesát bodů.

V souvislosti s Ferrari nyní médii opět probíhají zprávy o možném angažování Fernanda Alonsa. Španělský deník AS uvádí, že oznámení o podepsání smlouvy s dvojnásobným mistrem světa by mohlo proběhnout v pátek 11. září 2009 v Monze, tedy o víkendu před Grand Prix Itálie. Stáj Ferrari již v Monze učinila několik velkých prohlášení, vzpomeňme například rozhodnutí o ukončení kariéry v podání Michaela Schumachera v roce 2006.

AS uvádí, že se Ferrari zatím nerozhodlo, kdo ze současné jezdecké dvojice Kimi Räikkönen, Felipe Massa uvolní pro příští rok sedmadvacetiletému Španělovi své místo. Velkou rozlučku s letošní sezonou hodlá Ferrari uspořádat ve Valencii, jež by se tak mohla stát dějištěm přivítání Alonsa a nového sponzora, společnosti Santander, do týmu. Pokud by tomu tak však skutečně bylo, nemohl by se Alonso akce zúčastnit v rudých barvách, neboť smlouva u Renaultu mu vyprší až na konci tohoto roku.

Nutno dodat, že o spojení Alonsa s Ferrari se hovoří již dlouhé měsíce, zatím však nic příchodu rodáka z Ovieda nenasvědčovalo. Massa i Räikkönen navíc mají u Ferrari platnou smlouvu. Vedení týmu také vyjadřuje spokojenost s výkony obou pilotů. Poslední velká vlna nepotvrzených zpráv o přestupu Alonsa k Ferrari proběhla na přelomu loňského a letošního roku. Tehdy to bylo také Diario AS, které do světa v tomto ohledu vyslalo nejvíce informací. Ty pojily Alonsa a Ferrari od roku 2011, tedy po vypršení smluv Räikkönena a Massy (čtěte zde). Sám Alonso ale několikrát projevil svou oddanost stáji Renault (psali jsme zde).

Další článek: Kvůli hrozbě ze strany Red Bullu potřebujeme zrychlit, říká Brawn