Alonso je znovu spojován s Ferrari

Jasno bychom mohli mít před Grand Prix Itálie.

Na letošní sezonu příznivci Ferrari pravděpodobně nebudou vzpomínat v nejlepším. V jedenadvacátém století zatím pokaždé, s výjimkou roku 2005, alespoň jeden z jeho jezdců bojoval o titul. Letos v tomto ohledu pro italskou stáj přišlo velké zklamání. V poháru jezdců je Felipe Massa se šestnácti body šestý a mistr světa z roku 2007, Kimi Räikkönen, drží desátou příčku. Mezi konstruktéry pak Scuderia ztrácí na vedoucí Brawn GP vskutku hodně, devětasedmdesát bodů.

V souvislosti s Ferrari nyní médii opět probíhají zprávy o možném angažování Fernanda Alonsa. Španělský deník AS uvádí, že oznámení o podepsání smlouvy s dvojnásobným mistrem světa by mohlo proběhnout v pátek 11. září 2009 v Monze, tedy o víkendu před Grand Prix Itálie. Stáj Ferrari již v Monze učinila několik velkých prohlášení, vzpomeňme například rozhodnutí o ukončení kariéry v podání Michaela Schumachera v roce 2006.

AS uvádí, že se Ferrari zatím nerozhodlo, kdo ze současné jezdecké dvojice Kimi Räikkönen, Felipe Massa uvolní pro příští rok sedmadvacetiletému Španělovi své místo. Velkou rozlučku s letošní sezonou hodlá Ferrari uspořádat ve Valencii, jež by se tak mohla stát dějištěm přivítání Alonsa a nového sponzora, společnosti Santander, do týmu. Pokud by tomu tak však skutečně bylo, nemohl by se Alonso akce zúčastnit v rudých barvách, neboť smlouva u Renaultu mu vyprší až na konci tohoto roku.

Nutno dodat, že o spojení Alonsa s Ferrari se hovoří již dlouhé měsíce, zatím však nic příchodu rodáka z Ovieda nenasvědčovalo. Massa i Räikkönen navíc mají u Ferrari platnou smlouvu. Vedení týmu také vyjadřuje spokojenost s výkony obou pilotů. Poslední velká vlna nepotvrzených zpráv o přestupu Alonsa k Ferrari proběhla na přelomu loňského a letošního roku. Tehdy to bylo také Diario AS, které do světa v tomto ohledu vyslalo nejvíce informací. Ty pojily Alonsa a Ferrari od roku 2011, tedy po vypršení smluv Räikkönena a Massy (čtěte zde). Sám Alonso ale několikrát projevil svou oddanost stáji Renault (psali jsme zde).

Další článek: Kvůli hrozbě ze strany Red Bullu potřebujeme zrychlit, říká Brawn

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10