Alonso je v pořádku, v USA bude závodit

Dodatečná lékařská vyšetření neodhalila u Fernanda Alonsa žádný vážnější problém, takže pilot Ferrari dostal zelenou pro účast v americké Grand Prix.
Alonso je v pořádku, v USA bude závodit

Alonso podstoupil první vyšetření hned v neděli večer a lékaři shledali, že je v pořádku. V pondělí si ale postěžoval, že spánek neměl zrovna nejlepší, a dodal, že půjde na další vyšetření. Ale naštěstí ani ta neodhalila žádný vážný problém.

"Je OK, jen trocha bolesti, nic víc. Vyšetření bylo v pořádku," potvrdil mluvčí Ferrari pro BBC.

Alonsovi by tedy nemělo nic bránit v závodění v Austinu, má dva týdny na to, aby si odpočinul.

Příčinou jeho bolestí zad je velké vertikální přetížení, kterým prošel, když při souboji s Jean-Ericem Vergnem přejížděl obrubníky na Yas Marině. Podle oficiálních zdrojů to bylo 25 či 28 G, podle Auto Motor und Sport to však bylo méně než 15 G, protože Ferrari špatně uchytilo ve voze příslušný senzor.

Další článek: Lotus: Räikkönenovo vyloučení z kvalifikace nebylo spravedlivé

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.