Alonso je v IndyCar blízko dohody s Andrettim. Ten přemýšlí, jak to ufinancuje

Předpokládá se, že Fernando Alonso letos potřetí zkusí své štěstí v Indianapolis. Velmi pravděpodobně to bude s týmem Andretti.
Alonso je v IndyCar blízko dohody s Andrettim. Ten přemýšlí, jak to ufinancuje

Už před Vánocemi se objevily informace, že pokud Alonso nastoupí do letošního ročníku Indy 500, bude to s týmem Andretti a ne s McLarenem, který bude mít od letošní sezóny vlastní tým Arrow McLaren SP. 

Alonso s Andrettim spolupracoval před třemi lety při svém debutu. Jel v jeho autě, pracoval s jeho lidmi, ačkoliv oficiálně šlo o vůz McLarenu.

„Ještě to není hotové, ale vypadá to docela dobře,“ řekl Michael Andretti tento týden pro Racer. „Chceme, aby se to stalo. Musím jen přijít na to, jak to financovat.“

Alonsa už unavuje hláška o GP2 engine. Novináře označil za klauna

Alonsa už unavuje hláška o GP2 engine. Novináře označil za klauna

„Myslím, že můžeme najít sponzora, ale nevím, jestli chci riskovat podpisem smlouvy a počítat s tím, že se někdo objeví. Opravdu mě baví pracovat s tím chlapem a chci, aby se to stalo.“

Jedním z dalších problémů může být Honda, kterou Andretti používá. Japonský výrobce nemá s Alonsem nejlepší vztahy po spolupráci ve F1 v letech 2015 až 2017. Dosavadní informace ale říkají, že by to neměl být problém.

Foto: IndyCar

Další článek: V poslední zatáčce v Zandvoortu se pojede s otevřeným DRS

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.