Alonso je v IndyCar blízko dohody s Andrettim. Ten přemýšlí, jak to ufinancuje

Předpokládá se, že Fernando Alonso letos potřetí zkusí své štěstí v Indianapolis. Velmi pravděpodobně to bude s týmem Andretti.
Alonso je v IndyCar blízko dohody s Andrettim. Ten přemýšlí, jak to ufinancuje

Už před Vánocemi se objevily informace, že pokud Alonso nastoupí do letošního ročníku Indy 500, bude to s týmem Andretti a ne s McLarenem, který bude mít od letošní sezóny vlastní tým Arrow McLaren SP. 

Alonso s Andrettim spolupracoval před třemi lety při svém debutu. Jel v jeho autě, pracoval s jeho lidmi, ačkoliv oficiálně šlo o vůz McLarenu.

„Ještě to není hotové, ale vypadá to docela dobře,“ řekl Michael Andretti tento týden pro Racer. „Chceme, aby se to stalo. Musím jen přijít na to, jak to financovat.“

Alonsa už unavuje hláška o GP2 engine. Novináře označil za klauna

Alonsa už unavuje hláška o GP2 engine. Novináře označil za klauna

„Myslím, že můžeme najít sponzora, ale nevím, jestli chci riskovat podpisem smlouvy a počítat s tím, že se někdo objeví. Opravdu mě baví pracovat s tím chlapem a chci, aby se to stalo.“

Jedním z dalších problémů může být Honda, kterou Andretti používá. Japonský výrobce nemá s Alonsem nejlepší vztahy po spolupráci ve F1 v letech 2015 až 2017. Dosavadní informace ale říkají, že by to neměl být problém.

Foto: IndyCar

Další článek: V poslední zatáčce v Zandvoortu se pojede s otevřeným DRS

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10