Alonso je spokojen se svým výkonem, ne však s výsledkem

Hvězda týmu Ferrari si oproti Austrálii výsledkově pohoršila. Z dnešního závodu má přesto lepší pocit, konečné pořadí podle něho plně neodráží výkon, který Ferrari v závodě podalo.
Alonso je spokojen se svým výkonem, ne však s výsledkem

"Se závodem jsem spokojen, ne ale s výsledkem. Konečně jsme byli konkurenceschopní a schopní kolo na kolo bojovat o stupně vítězů. Před závodem v Číně je to důležitý motivující faktor. Neměli jsme štěstí. Kdyby zadní křídlo fungovalo, mohli bychom pohodlně předjet Hamiltona na rovince. Místo toho jsme museli o pozici tvrdě bojovat. Velmi dobře se bránil. Pak jsme se bohužel dostali do kontaktu. Zlomil jsem si křídlo a musel jsem jet do boxů na výměnu, takže šance na stupně vítězů se rozplynuly. Takové věci se stávají. Dnes jsme měli smůlu, příště to může být naopak. Vozu tu sedly pneumatiky o poznání lépe, což umožnilo bojovat s ostatními. Se současnou technikou na vítězství nemáme, ale doufám, že se to brzy změní. Uvědomujeme si, že v Šanghaji to také nebude jednoduché. Nasadíme nějaké novinky, ale nejsme si jistí, jak moc to pomůže. Víme, že musíme zatnout zuby a makat, nesmíme nic ponechat náhodě," prohlásil po závodě Alonso.

Penalizace, kterou za manévr na Hamiltona obdržel, dvojnásobného mistra světa příliš netrápí. Felipe Massa podal slušný výkon, za který se odměnil pátou pozicí. I on vidí jisté zlepšení ve výkonech Ferrari.

"Jednoznačně musíme naše auto vylepšit, stejně tak je ale pravdou, že v kvalifikaci a v závodě se chová úplně jinak. To je pozitivní, je nám ale jasné, že startovní pozice je také velice důležitá. V této oblasti se musíme posunout kupředu. Co se mého závodu týče, je škoda, že jsem při prvním pitstopu ztratil cenné vteřiny. Na měkkých pneumatikách jsem měl dobrou rychlost. Na tvrdých to bylo o poznání horší, dokoce do té míry, že se Webberovi, který měl o jednu zastávku na kontě více, podařilo mě předjet," prozradil po závodě Massa.

 

Další článek: Button dokázal šetřit pneumatiky a je druhý, Hamiltonovi naopak odešly

11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00