Alonso je spokojen, Ocona mrzí, že se nedostal do Q3

Jezdci domácího týmu Alpine Fernando Alonso a Esteban Ocon odstartují do Velké ceny Francie formule 1 z deváté a jedenácté pozice.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Alonso je spokojen, Ocona mrzí, že se nedostal do Q3 | Foto: Getty Images / Clive Rose

Alonso letos potřetí porazil svého týmového kolegu a počtvrté se dostal v kvalifikaci mezi deset nejrychlejších.

„S dneškem jsem spokojen a myslím, že jsme více méně tam, kde jsme očekávali. Naše rychlost vypadala před kvalifikací dobře a mám pocit, že jsme až na pár výjimek v kvalifikaci dostali z našich pokusů maximum,“ řekl Alonso.

„Zítra to bude velmi vyrovnané a kolem nás jsou na stejných pneumatikách velmi silné vozy. Myslím, že celkově musíme být s naší startovní pozicí spokojeni. Body se rozdávají zítra, takže na to musíme být pořádně připraveni.“

Ocona mrzí, že nepostoupil do Q3

Oconovi se před domácími fanoušky nepodařilo dostat do třetí části kvalifikace. Od postupu ho dělilo 121 tisícin sekundy.

„Po dobrém vstupu do kvalifikace v Q1, kde vozu seděla měkká sada, se zdá, že nám na střední sadě v Q2 chyběla rychlost,“ řekl Ocon.

„Všechno je to o těchto malých rozdílech, které rozhodují o postupu a nepostupu do Q3. Teď je to frustrující, ale víkend ještě neskončil. Jsme těsně za body, které chceme zítra získat.“

Další článek: Fotogalerie: Sobota před Grand Prix Francie 2021 a návrat fanoušků

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00