Alonso je se svým prvním testovacím dnem spokojen

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso dnes poprvé usedl za volant letošního modelu Alpine A521, se kterým v rámci předsezónních testů v Bahrajnu absolvoval 128 kol.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Alonso je se svým prvním testovacím dnem spokojen | Foto: Getty Images / Clive Mason

Na rozdíl od Estebana Ocona, který si vůz vyzkoušel už před testy během filmovacího dne v Silverstonu, Alonso s vozem poprvé vyjel až dnes, když jeho přípravy na sezónu ovlivnila nehoda na kole při tréninku, kdy se srazil s autem a musel podstoupit operaci čelisti.

Alonsa čeká po sezóně další operace

Alonsa čeká po sezóně další operace

Dnes dopoledne Alonso absolvoval 60 kol. Odpoledne se Španěl soustředil na delší jízdy, svůj ranní čas už nezlepšil a celkově obsadil desáté místo. S celkově odjetými 128 koly byl ale za Nicholasem Latifim z Williamsu druhým nejaktivnějším pilotem na trati.

„Dnes jsme absolvovali velké množství kol a drželi jsme se naplánovaného programu, což je dobré. Nyní si ale musíme sednout a vše analyzovat. Vůz byl dnes dobrý, myslím ale, že stále musíme trochu lépe pochopit charakteristiku nového aerodynamického balíčku,“ řekl Alonso.

„Dnes jsme jeli na tvrdších sadách pneumatik, zítra nás čekají další jízdy. Já a Esteban se budeme snažit nasbírat ještě více dat a vyladit celkový balíček,“ dodal.

Alpine vysvětlil nebývale objemný průduch nad hlavou pilota

Alpine vysvětlil nebývale objemný průduch nad hlavou pilota

Další článek: Pérezův první den za volantem red bullu přerušil odpadlý kryt motoru

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen