Alonso je se svým prvním testovacím dnem spokojen

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso dnes poprvé usedl za volant letošního modelu Alpine A521, se kterým v rámci předsezónních testů v Bahrajnu absolvoval 128 kol.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Alonso je se svým prvním testovacím dnem spokojen | Foto: Getty Images / Clive Mason

Na rozdíl od Estebana Ocona, který si vůz vyzkoušel už před testy během filmovacího dne v Silverstonu, Alonso s vozem poprvé vyjel až dnes, když jeho přípravy na sezónu ovlivnila nehoda na kole při tréninku, kdy se srazil s autem a musel podstoupit operaci čelisti.

Alonsa čeká po sezóně další operace

Alonsa čeká po sezóně další operace

Dnes dopoledne Alonso absolvoval 60 kol. Odpoledne se Španěl soustředil na delší jízdy, svůj ranní čas už nezlepšil a celkově obsadil desáté místo. S celkově odjetými 128 koly byl ale za Nicholasem Latifim z Williamsu druhým nejaktivnějším pilotem na trati.

„Dnes jsme absolvovali velké množství kol a drželi jsme se naplánovaného programu, což je dobré. Nyní si ale musíme sednout a vše analyzovat. Vůz byl dnes dobrý, myslím ale, že stále musíme trochu lépe pochopit charakteristiku nového aerodynamického balíčku,“ řekl Alonso.

„Dnes jsme jeli na tvrdších sadách pneumatik, zítra nás čekají další jízdy. Já a Esteban se budeme snažit nasbírat ještě více dat a vyladit celkový balíček,“ dodal.

Alpine vysvětlil nebývale objemný průduch nad hlavou pilota

Alpine vysvětlil nebývale objemný průduch nad hlavou pilota

Další článek: Pérezův první den za volantem red bullu přerušil odpadlý kryt motoru

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..