Alonso je rád, že Sainz prodloužil s Ferrari

Fernando Alonso je rád, že jeho krajan Carlos Sainz tento týden prodloužil smlouvu s Ferrari. Španěl bude za italskou stáj jezdit nejméně do konce roku 2024.

Carlos Sainz se může stát druhým Španělem, který vyhrál velkou cenu formule 1. Díky letošní formě Ferrari k tomu má asi nejblíže za svou kariéru, i když vstup do sezóny mu příliš nevyšel. Šancí ale bude mít více. S Ferrari prodloužil smlouvu do konce roku 2024.

„Jsem za něj rád a samozřejmě i za Ferrari. Myslím, že udělali dobře, že pokračují,“ řekl Alonso kterého cituje RacingNews365.com.

„Po dobré loňské sezóně a dobrém začátku teď mají samozřejmě nejrychlejší auto, takže je dobré vidět Carlose v tomto voze ještě několik let. A s těmito novými předpisy by měli zůstat velmi konkurenceschopným balíkem.“

Alonso získal ve formuli 1 celkem 32 vítězství, ale to poslední před devíti lety. Jedno z těch nejslavnějších přišlo v roce 2005 v Imole. Alonso tehdy ještě v Renaultu ubránil pozici před Schumacherem.

„Jo, samozřejmě mám skvělé vzpomínky na Ferrari a na Imolu, i když si myslím, že všechny vzpomínky, které tu mám, nebyly ve voze Ferrari a já byl soupeřem. Stále je to dobré místo pro sport a na tomto okruhu se děje spousta věcí.“

„Vloni se mi závod moc nepovedl, takže to je moje poslední vzpomínka a chci to změnit.“

Další článek: Roman Staněk si v hlavním závodě v Imole dojel pro první vítězství ve F3!

Témata článku: ,