Alonso je přesvědčený, že se letošního boje o titul zúčastní

Ferrari očekává v Malajsii těžký víkend, ale věří, že nepříznivý vývoj dokáže brzy otočit a splní si cíl, což je boj o vítězství v šampionátu.
Alonso je přesvědčený, že se letošního boje o titul zúčastní

Fernando Alonso už po Austrálii varoval, že Ferrari bude v Sepangu v defenzivě. Po příjezdu na malajsijský okruh názor nezměnil. "Budeme se snažit auto přizpůsobit trati. Co se týče výkonnosti, nejsme tak konkurenceschopní, jak bychom chtěli, ale v závodě se může stát cokoliv," připomněl Španěl. "Když dobře odstartujete a máte dobrou strategii, můžete se dostat na slušné místo."

"My se znovu pokusíme získat co nejvíc bodů, i když tu nemůžeme očekávat zázraky. V Austrálii si nikdo nemyslel, že bychom mohli dojet pátí, protože mnoho týmů bylo rychlejších než my, ale v závodě se nám po všech těch věcech, které se staly ostatním, podařilo dojet na páté pozici. Takže tady v normálním závodě asi skončíme na horší pozici, ale pokud to bude bláznivý závod třeba s deštěm, možná budeme moci dojet vpředu."

Pro zbytek sezóny se ale Alonso nevzdává. Věří, že maranellští inženýři dokáží auto rychle vylepšit tak, aby se udržel v boji o titul.

"Musíme pracovat ve dne v noci, abychom ztrátu dohnali," přiznal. "Ale všichni víte, že moje zkušenosti ve Ferrari jsou fantastické. První rok s týmem jsem bojoval o šampionát, loni jsem pak vyhrál jeden závod a získal deset umístění na stupních vítězů."

"Cílem je vždy vítězství v šampionátu, což se nám v posledních dvou letech nepodařilo, a letos jsme přesvědčeni, že o něj budeme bojovat. Musíme pracovat víc než ostatní, protože teď trochu ztrácíme. Ale je to dlouhý šampionát a tým je velmi jednotný a odhodlaný."

Ferrari už v Sepangu stihlo také uctít památku Marca Simoncelliho, který na tomto okruhu zahynul při loňském závodu MotoGP, zachycuje to fotografie u článku. Alonso dodal, že kvůli této nešťastné události bude závodění v Malajsii vždy smutné.

Další článek: Sauber teď nejvíc trápí výkon v kvalifikaci

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00