Alonso je optimista, stupně vítězů prý nejsou mimo dosah

Hvězda stáje Ferrari si uvědomuje, že pokud chce boj o titul dotáhnout do úspěšného konce, nemůže dojíždět daleko za svými soupeři. AKTUALIZOVÁNO
Alonso je optimista, stupně vítězů prý nejsou mimo dosah

U Ferrari měli po volných trénincích jasno, že okruh Marina Bay není monopostu F2012 zrovna šitý na míru. To se potvrdilo v kvalifikaci. Felipemu Massovi se nepodařilo zajet tolik vytoužený dobrý výsledek a uvízl už ve druhé části kvalifikace. Fernando Alonso se nakonec kvalifikoval na páté pozici, což je de facto letošní standard Ferrari. Současný lídr šampionátu věří, že se v závodě dokáže posunout kupředu.

"Myslím, že s naší současnou pozicí musíme být spokojeni, když vezmeme v potaz, jak jsme se tu dosud trápili. V tréninku ani v kvalifikaci jsme neměli dostatečnou rychlost. Podle mého byly mclareny dnes neporazitelné, alespoň tedy, co se pole position týče. Zítra vystartujeme z pátého místa, to znamená z čisté strany trati. Máme tak příležitost bojovat o stupně vítězů, což je nejspíše naše momentální maximum. 

Dobrým krokem bude vsadit na strategii. Loni jsme viděli, že velký vliv má opotřebování pneumatik. Musíme si tedy dát pozor na pneumatiky, na zastávky v boxech a na start. Svou roli ale může sehrát více faktorů, jako třeba počasí. Pořád nám říkají, že může přijít bouřka. Uvidíme zítra," řekl Alonso. 

Felipe Massa je v o poznání horší pozici. Sám předeslal, že zisk bodů může být velmi složitý.

"Kvalifikace byla opravdu obtížná. Vůbec se mi nedařilo poskládat dobré kolo. Trápil jsem se hlavně v posledním sektoru. V tom mi hodně klouzaly zadní pneumatiky, v důsledku čehož se rychle opotřebovávaly. Stejný problém mě tížil už včera a dosud se nepodařilo ho odstranit. Doufejme, že do závodu něco vymyslíme, jinak to bude vážně těžké. Musíme pořádně promyslet strategii a správně zvolit směs, na které budeme startovat.

Cílem je dojet na bodovaných pozicích. Nebude to vůbec snadné, ale uděláme pro to maximum. Ne všechna vylepšení, která jsme sem přivezli, se vyplatila. Nezbývá než zjistit, proč tomu tak je, řekl brazilský závodník. 

Další článek: Soutěž o vstupenky na GP Abú Zabí má svého vítěze

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10