Alonso je můj Prost, říká Hamilton

Úřadujícím mistrem světa a vedoucím jezdcem letošního šampionátu je Sebastian Vettel, ale Lewise Hamiltona dlouhodobě nejvíce zajímá rivalita s Fernandem Alonsem.
Alonso je můj Prost, říká Hamilton

Hamilton a Alonso se sešli u McLarenu v roce 2007. Oba tehdy bojovali o titul, ale ani jeden neuspěl. Hamilton ovšem skončil v tabulce šampionátu před Alonsem. Po jednom roce Španěl Woking opustil, ale pro Brita zůstává měřítkem.

"Vždy si budu myslet, že mým největším a nejbližším soupeřem vždy bude Fernando," řekl Hamilton pro Guardian. "Jen kvůli mé historii, když jsem začínal. Vidím ho jako svého Prosta, kdybychom byli Prost a Senna. Kdybyste řekli ´vyber si jezdce´ (kterým bys chtěl být), byl by to určitě Ayrton. A jeho bych asi označil za Prosta."

A kam by Hamilton tedy zařadil Vettela, nemohl by být největším Hamiltonovým soupeřem on? "To si nemyslím," reagoval. "Pokud bude i nadále mít auto, jaké má teď, pak možná. Ale myslím, že až budeme mít stejně rychlou techniku, uvidíme seriózní závody. Možná je novým Mansellem? Ne že bych si ho cenil jako Mansella..."

Red Bull v prvním letošním závodě rychlostně dominoval, a to ve svém voze neměl KERS. McLaren ovšem překvapil, protože byl mistrům světa nejblíže, což vzhledem k průběhu zimních testů očekával málokdo. Hamilton věří, že by letos mohl díky dosaženému pokroku znovu bojovat o titul.

"Konečně mám něco, s čím se dá bojovat, něco, s čím se můžu postavit Býkům," řekl. "Malajsie je trať pro vysoký přítlak, takže Red Bull bude stejně rychlý, nebo ještě rychlejší. Ale já nepochybuji, že naše auto může být také konkurenceschopné."

Další článek: Webber musel třikrát do boxů kvůli pneumatikám

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.