Alonso je jiným jezdcem, pochvaluje si McLaren

Podle šéfa McLarenu Erica Boulliera je Fernando Alonso na začátku sezóny 2018 jiným jezdcem.
Alonso je jiným jezdcem, pochvaluje si McLaren

Dvojnásobný mistr světa zaznamenal v posledních třech sezónách jen 82 bodů. McLaren i Alonso věří, že letošní sezóna bude lepší.

„Sledujte ho,“ řekl Boullier. „V tomto roce je to jiný Fernando. Můžete vidět, že je tady (v předsezónních testech) před obědem, i když to není den, ve kterém bude jezdit. Vzpomínám si, že vloni přišel v 19 hodin. Letos je tu už před obědem.“

Uvažoval jsem o konci kariéry ve F1, přiznal Alonso

Uvažoval jsem o konci kariéry ve F1, přiznal Alonso

„Ano, je spokojený. Je to závodník, takže chce to nejlepší z nejlepšího a vždy chce více.“

„Alonso má letos odlišný způsob myšlení. Tráví zde spoustu času, i když neřídí auto. Je hodně zainteresován a podporuje to, co děláme.“

McLaren měl během testů řadu problémů a odjel sotva 600 kol. V poslední den testů zajel Alonso třetí nejrychlejší čas celých testů, i když na hyperměkkých pneumatikách, na kterých třeba Mercedes vůbec nejezdil. Podle Boulliera to přesto mělo velký vliv na posílení morálky.

„Víte, že máte v zadní části auta motor, který vyhrál závod. Možná nebudete  nejlepší v pit lane, ale je to dost dobré na to, abyste bojovali o pódium a vyhráli. Je zřejmé, že pro tým je to morální vzpruha a přináší to trochu vzrušení.“

Alonso je připraven zatleskat Hondě, ale nemyslí si, že bude k čemu

Alonso je připraven zatleskat Hondě, ale nemyslí si, že bude k čemu

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Video: MiniDrivers a předsezónní testy 2018

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.