Alonso je i přes prohru s Räikkönenem nadšený, do puntíku splnil svůj cíl

Za svůj výkon se vůbec nemusel stydět ani Felipe Massa, který v závodě uctil památku Wilsona Fittipaldiho staršího. V cíli byl čtvrtý. AKTUALIZOVÁNO
Alonso je i přes prohru s Räikkönenem nadšený, do puntíku splnil svůj cíl

Fernando Alonso se po kvalifikaci, ve které skončil pátý, nechal slyšet, že stupně vítězů nejsou nemožné. Ukázalo se, že nelhal. Dojel druhý, přičemž ve významné porci závodu to vypadalo, že úvodní podnik sezony 2013 vyhraje. Nakonec se musel sklonit před taktickou finesou Lotusu a Räikkönena, nicméně druhé místo i přesto považuje za skvělý výsledek. Ostatně podařilo se porazit Red Bull, který Alonso (a nejen on) považoval za favorita.

"Byl to fantastický, fantastický závod, bojovali jsme po celou dobu. Každé kolo bylo nabité akcí a pochopitelně jsem si to nesmírně užíval. Nakonec bylo trochu smutné, že jsme nevyhráli, nicméně Kimi byl dnes opravdu skvělý, stejně jako Lotus. Nezbývá nám než jim pogratulovat k doopravdy fantastickému výkonu. 

To, že Lotus zvládl závod s menším počtem zastávek, samozřejmě je poněkud znepokojující. Lotus to zvládl dobře, Kimi jezdil bez chybičky, a tak si mohli dovolit jen dva pitstopy. Musíme zanalyzovat, jak se jim to podařilo. Do dalšího víkendu nám zbývají pouze čtyři dny a máme velmi tuhé soupeře. 

Mám ale radost, vážně velkou. Loni i předloni byl náš vstup do sezony velice perný. Letos je to úplně jiné. Jsme optimisty a doufáme, že nás čeká zajímavá sezona," nechal se slyšet Alonso, druhý muž průběžného pořadí šampionátu.

Felipe Massa dnes zažil vynikající start a dlouhou dobu to vypadalo, že se o vítězství rozhodne mezi ním, Vettelem a Alonsem. Nakonec se Brazilec musel spokojit se čtvrtým místem v cíli. O tomto víkendu jel Massa se jménem Wilson Fittipaldi na přilbě. Uctívá tím památku otce slavných závodníků Emersona a Wilsona mladšího, který je v Brazílii znám hlavně jako rozhlasový reportér, který uměl s temperamentem sobě vlastním komentovat mnoho velkých cen formule 1. Zesnul 11. března ve věku dvaadevadesáti let. 

Ukázalo se, že Alonso se před Massu dostal díky taktickému zariskování, které se Španělovi nakonec vyplatilo. To, že Alonso k mechanikům podruhé přijel dříve než Massa, prý nebylo dílem týmové režie, nýbrž nápadem samotného Alonsa. Čistě teoreticky se to Alonsovi nemělo vyplatit, neboť podle výpočtů Ferrari mělo být ideální vydržet na dané sadě patnáct kol. Alonso zamířil do boxů už po jedenácti. Předpokládá se, že kdyby Massa okopíroval Alonsovu strategii, mohl rovněž bojovat o stupně vítězů. 

"Když bojujete s klukem vpředu a nakonec dvě pozice ztratíte, je to zklamání. Fernando měl teoreticky zajet do pitlane příliš brzy. Měli jsme v plánu zajet o tři až čtyři kola později. On ale zariskoval, což se mu vyplatilo. 

Trať se postupně zlepšovala, ulpívalo na ní více gumy, takže bylo snazší udržet si rychlost. Kolegovi strategie zkrátka zafungovala. Jsem malinko zklamaný, ale zároveň mám radost, neboť start do sezony jsme zažili jednoznačně pozitivní, navíc na trati, kde se mi nikdy nedařilo. Ukázali jsme, že náš vůz je konkurenceschopný," zhodnotil svůj závod Massa.

Další článek: Z týmů ze středu pole byla v Austrálii nejlepší Force Indie

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon