Alonso je hrdý na Ferrari, že mu v Austinu obětovalo Massu

Fernando Alonso vyjádřil velkou spokojenost s taktikou Ferrari v posledním závodě v USA, kde zařídilo Felipemu Massovi penalizaci.
Alonso je hrdý na Ferrari, že mu v Austinu obětovalo Massu

Ferrari porušilo pečeť na Brazilcově převodovce, čímž mu zařídilo ztrátu pěti míst na startu. Udělalo to proto, aby Alonsa přesunulo na čistou stranu startovního roštu.

"Jsem hrdý na svůj tým za strategické rozhodnutí startovat na čisté straně roštu s oběma vozy," komentoval Alonso v Brazílii. "Zafungovalo to dobře, a možná právě protože to zafungovalo, nejsou někteří spokojení."

"Jsem hrdý na svůj tým, protože řekl pravdu. Ne každý tým řekl pravdu, když učinil strategické rozhodnutí."

Šéfové týmů Red Bull a McLaren uvedli, že Ferrari za tento krok kritizovat nehodlají, ale dodali, že sami by něco takového neudělali. Martin Whitmarsh navíc tvrdí, že Alonso takové chování od týmu vyžaduje, proto u McLarenu nevydržel déle než rok.

"Srandovní. Myslím, že jsme od týmů viděli tolik věcí, nejen letos, ale i v minulosti ve formuli 1," reagoval Alonso. "Nemusíme chodit daleko, abychom se dostali k závodům, ve kterých jsme měli jisté pochybnosti, dokonce i v sobotu večer, o tom, jaký tým bude kde startovat v závislosti na nějakém rozhodnutí. Viděli jsme to mnohokrát u mnoha týmů."

Diskuze (311) Další článek: Dobré auto k úspěchům patří, brání se Vettel