Alonso je frustrován, výkonnostní klauzuli ve smlouvě nemá

Týmy už přijíždějí do Monzy, čeká nás Velká cena Itálie, takže ve středu pozornosti je v těchto dnech Ferrari. Fernando Alonso je v Maranellu, ještě předtím ale poskytl několik rozhovorů.
Alonso je frustrován, výkonnostní klauzuli ve smlouvě nemá

Už včera vydal Sky Sports ukázku rozhovoru s Alonsem, ve kterém říká, že u Ferrari zůstává. Spekulace o svém odchodu tím ale paradoxně nevyvrátil. Alonso neřekl, že by chtěl kariéru u Ferrari ukončit, ale pouze, že není jeho záměrem v tuto chvíli odejít. Někteří to chápou tak, že Alonso počká v příštím roce, jak se situace vyvine. Zlepší se Ferrari pod vedením Jamese Allisona a po úpravách pohonné jednotky nebo přijde comeback McLarenu?

Alonso: Zůstávám u Ferrari

Alonso: Zůstávám u Ferrari

Šéf Marco Mattiacci mimochodem pro Sky Sports popřel, že by měl Alonso smluvní doložku, podle které může odejít v případě, že bude ztrácet určitý počet bodů na lídra apod.

Alonso přiznává, že z letošní sezóny je zklamán. „Naše sezona je frustrující, protože jsme měli velké naděje z letošních nových pravidel a protože jsme se všemi ostatními týmy začínali od nuly. Mysleli jsme si, že bychom mohli mít výhodu s veškerým naším zázemím a schopnostmi našich lidí. Ale ocitli jsme se ve špatné pozici a nejsme konkurenceschopní. Jsme ještě dál od lídrů než v uplynulých letech, někdy dokonce jeden a půl sekundy za Mercedesem.“

Španěl se také zmínil o nehodě mercedesů ve Spa. Podle jeho názoru to byl závodní incident a taky trochu smůla Hamiltona, protože to mohlo dopadnout tak, že by Hamilton defekt neměl, za to by však Rosberg musel ihned do boxů se zničeným křídlem.

Dalším tématem byl Marco Mattiacci. Ten při příchodu ke Scuderii neměl s formulí 1 žádné zkušenosti. Podle Alonsa to má výhody i nevýhody. „Je to nevýhodou, když potřebujete změnit velmi přesné věci na voze, v nichž ztrácíme na konkurenci. Na druhou stranu je to i výhoda, protože má velmi neotřelé nápady.“

Podle Tuttosportu by Alonso uvítal návrat Flavia Briatoreho do formule 1. „Flavio měl často vítězné myšlenky. Myslím, že je to skvělý člověk. Vždy měl velmi jasnou představou o tom, jak řešit problémy. Pro mě je to někdo, kdo by mohl hodně pomoci tomuto sportu.“

Diskuze (32) Další článek: Fotogalerie: Velká cena Itálie v letech 1999 až 2013
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00