Alonso je druhý v šampionátu, počítá s velkým bojem až do konce

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Fernando Alonso se díky dvěma vítězstvím za sebou vyhoupl na druhé místo v průběžném pořadí šampionátu. Po dnešním vyčerpávajícím souboji se Sebastianem Vettelem v ulicích Singapuru ztrácí na Marka Webbera jedenáct bodů.
Alonso je druhý v šampionátu, počítá s velkým bojem až do konce

Před třetím Hamiltonem, který v Singapuru podruhé v řadě nedojel, má náskok devíti bodů. V honbě za titulem se stále drží pět jezdců. A do konce sezony zbývají čtyři závody.

„Pořád je to těsné. Všech pět máme více či méně podobné šance. Mark má o trochu větší prostor, kdyby měl náhodou špatný víkend, a my ostatní ho musíme chytit, pokud to dokážeme,“ komentoval Alonso po závodě.

„Uděláme pro to maximum. Nevím, jestli to bude v Abú Zabí stačit na titul, ale můžete si být jistí tím, že budeme bojovat až do konce.“

Alonso dnes po startu uhájil svou pole position, ale Sebastian Vettel mu nedal vydechnout celé příští dvě hodiny. Rozdíl mezi nimi nebyl nikdy větší než čtyři vteřiny, přičemž v cíli je dělily pouhé tři desetiny sekundy. O jejich šíleném tempu vypovídá i půlminutová mezera, která od nich oddělila třetího Webbera.

„Vypadá to, že jsme silní na jakékoliv trati,“ pochvaloval si Alonso. Jeho pronásledovatel Vettel přiznal, že neměl odvahu pouštět se do předjížděcího manévru, i když zvlášť v posledním kole si byli velmi blízko.

„Zkoušel jsem ho přinutit udělat chybu, ale on ji neudělal. Jinak je tu předjíždění složité a bylo by to příliš riskantní,“ poznamenal Němec.

„Na startu byl (Vettel) možná trochu rychlejší, ale do první zatáčky to není daleko, tak jsem mu zavřel dveře a udržel vedení. Na měkkých gumách to šlo dobře, ale na tvrdších se zdál Red Bull rychlejší. Snažil jsem vyhnout riziku, zvlášť když jsme objížděli pomalejší vozy,“ popsal Alonso.

Jeho týmový kolega Felipe Massa startoval předposlední. Hned v úvodu si odbyl povinnou zastávku a závod strávil na jedněch tvrdších gumách. Vytěžil z toho jeden bod za desáté místo.

„Použili jsme podobnou strategii, jako měl Fernando v Monaku s tím, že by mi mohl pomoci safety car. Bohužel vyjel až moc brzo, takže jsem nemohl předjet tolik aut. Nemůžu říct, že bych si to dneska užíval. Věčně jsem za někým trčel,“ řekl Massa.

Další článek: Alonsa se porazit nepodařilo, u Red Bullu přesto vládne spokojenost

17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00