Alonso je druhý v šampionátu, počítá s velkým bojem až do konce

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Fernando Alonso se díky dvěma vítězstvím za sebou vyhoupl na druhé místo v průběžném pořadí šampionátu. Po dnešním vyčerpávajícím souboji se Sebastianem Vettelem v ulicích Singapuru ztrácí na Marka Webbera jedenáct bodů.
Alonso je druhý v šampionátu, počítá s velkým bojem až do konce

Před třetím Hamiltonem, který v Singapuru podruhé v řadě nedojel, má náskok devíti bodů. V honbě za titulem se stále drží pět jezdců. A do konce sezony zbývají čtyři závody.

„Pořád je to těsné. Všech pět máme více či méně podobné šance. Mark má o trochu větší prostor, kdyby měl náhodou špatný víkend, a my ostatní ho musíme chytit, pokud to dokážeme,“ komentoval Alonso po závodě.

„Uděláme pro to maximum. Nevím, jestli to bude v Abú Zabí stačit na titul, ale můžete si být jistí tím, že budeme bojovat až do konce.“

Alonso dnes po startu uhájil svou pole position, ale Sebastian Vettel mu nedal vydechnout celé příští dvě hodiny. Rozdíl mezi nimi nebyl nikdy větší než čtyři vteřiny, přičemž v cíli je dělily pouhé tři desetiny sekundy. O jejich šíleném tempu vypovídá i půlminutová mezera, která od nich oddělila třetího Webbera.

„Vypadá to, že jsme silní na jakékoliv trati,“ pochvaloval si Alonso. Jeho pronásledovatel Vettel přiznal, že neměl odvahu pouštět se do předjížděcího manévru, i když zvlášť v posledním kole si byli velmi blízko.

„Zkoušel jsem ho přinutit udělat chybu, ale on ji neudělal. Jinak je tu předjíždění složité a bylo by to příliš riskantní,“ poznamenal Němec.

„Na startu byl (Vettel) možná trochu rychlejší, ale do první zatáčky to není daleko, tak jsem mu zavřel dveře a udržel vedení. Na měkkých gumách to šlo dobře, ale na tvrdších se zdál Red Bull rychlejší. Snažil jsem vyhnout riziku, zvlášť když jsme objížděli pomalejší vozy,“ popsal Alonso.

Jeho týmový kolega Felipe Massa startoval předposlední. Hned v úvodu si odbyl povinnou zastávku a závod strávil na jedněch tvrdších gumách. Vytěžil z toho jeden bod za desáté místo.

„Použili jsme podobnou strategii, jako měl Fernando v Monaku s tím, že by mi mohl pomoci safety car. Bohužel vyjel až moc brzo, takže jsem nemohl předjet tolik aut. Nemůžu říct, že bych si to dneska užíval. Věčně jsem za někým trčel,“ řekl Massa.

Další článek: Alonsa se porazit nepodařilo, u Red Bullu přesto vládne spokojenost

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00