Alonso: Inspirací pro mou kariéru je Valentino Rossi

Španěl je přesvědčen, že jeho forma ještě zdaleka není na ústupu.
Alonso: Inspirací pro mou kariéru je Valentino Rossi

Fernando Alonso je přesvědčen, že má momentálně nejlepší formu, kterou kdy ve své kariéře ve formuli 1 zažil. Inspirací je mu přitom devítinásobný šampion silničních motocyklů Valentino Rossi, který letos jede již svoji 15. sezónu v královské kategorii MotoGP.

Alonso tvrdí, že zdaleka nemá pocit, že by jeho forma povadala, naopak cítí, že je schopen dobře kombinovat svůj talent s porozuměním svému vozu.

„Nemyslím si, že by se můj čas ve formuli 1 nachýlil,“ řekl Španěl. „Myslím, že teď jezdím na své nejlepší úrovni a mám znalosti o autech a technické situaci, což mi dovoluje tlačit auto na limit o trochu více.

Moje situace mě nechává naprosto klidným, mám s tímto týmem smlouvu také na příští rok.“

Rossi je pro Alonsa vzorem z pohledu důvěry v tým McLaren, který se po slabém začátku partnerství s Hondou snaží vrátit zpět mezi nejlepší.

„Po několika letech, kdy nebojujete o mistrovský titul, ale pořád jezdíte, jezdíte a jezdíte, víte, že dříve či později ukážete svůj talent, tak jako to Valentino dělá nyní,“ řekl Alonso.

„To je pro nás určitou inspirací. Musíte si věřit a když máte motorku nebo auto, které jezdí na nejlepší úrovni, budete nahoře. Nelze totiž za dva, tři roky zapomenout, jak jezdit na motorce nebo jak řídit auto.“

Alonso již dříve řekl, že klíčovým aspektem při jeho rozhodování, zda setrvat ve formuli 1 i po roce 2017 budou nová pravidla a jejich dopad na atraktivitu samotného závodění pro piloty.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hondu překvapilo zlepšení Renaultu v letošní sezóně

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10