Alonso: Inspirací pro mou kariéru je Valentino Rossi

Španěl je přesvědčen, že jeho forma ještě zdaleka není na ústupu.
Alonso: Inspirací pro mou kariéru je Valentino Rossi

Fernando Alonso je přesvědčen, že má momentálně nejlepší formu, kterou kdy ve své kariéře ve formuli 1 zažil. Inspirací je mu přitom devítinásobný šampion silničních motocyklů Valentino Rossi, který letos jede již svoji 15. sezónu v královské kategorii MotoGP.

Alonso tvrdí, že zdaleka nemá pocit, že by jeho forma povadala, naopak cítí, že je schopen dobře kombinovat svůj talent s porozuměním svému vozu.

„Nemyslím si, že by se můj čas ve formuli 1 nachýlil,“ řekl Španěl. „Myslím, že teď jezdím na své nejlepší úrovni a mám znalosti o autech a technické situaci, což mi dovoluje tlačit auto na limit o trochu více.

Moje situace mě nechává naprosto klidným, mám s tímto týmem smlouvu také na příští rok.“

Rossi je pro Alonsa vzorem z pohledu důvěry v tým McLaren, který se po slabém začátku partnerství s Hondou snaží vrátit zpět mezi nejlepší.

„Po několika letech, kdy nebojujete o mistrovský titul, ale pořád jezdíte, jezdíte a jezdíte, víte, že dříve či později ukážete svůj talent, tak jako to Valentino dělá nyní,“ řekl Alonso.

„To je pro nás určitou inspirací. Musíte si věřit a když máte motorku nebo auto, které jezdí na nejlepší úrovni, budete nahoře. Nelze totiž za dva, tři roky zapomenout, jak jezdit na motorce nebo jak řídit auto.“

Alonso již dříve řekl, že klíčovým aspektem při jeho rozhodování, zda setrvat ve formuli 1 i po roce 2017 budou nová pravidla a jejich dopad na atraktivitu samotného závodění pro piloty.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hondu překvapilo zlepšení Renaultu v letošní sezóně

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen