Alonso hodnotil Vettela, ale ne letos

Světem kolují zprávy, podle kterých měl Fernando Alonso postavit Sebastiana Vettela pod úroveň Lewise Hamiltona. Chybí jim ale podstatný detail.
Alonso hodnotil Vettela, ale ne letos

Nemáme ve zvyku poukazovat na nepravdivé či jinak chybné zprávy, které kolují po internetu, ale letošní sezóna začne až za dva týdny prezentacemi nových vozů, takže se na jednu takovou novinku podíváme z jiného úhlu pohledu.

V posledních dnech se světem šíří zpráva, podle které měl Fernando Alonso říct, že Sebastian Vettel stále nedosahuje úrovně Lewise Hamiltona. Vzhledem k charakteru zprávy je prvním varovným signálem, že ji uvedl německý Sport Bild, který v minulosti publikoval už několik neověřených informací.

Veterán mezi novináři formule 1 Joe Saward pak upozornil, že něco podobného Alonso skutečně uvedl, ale někdy v polovině loňské sezóny, ne letos. Španělovo vyjádření, které ve své knize pro akci Wrooom připomněl fotograf Ercole Colombo, bylo účelově recyklováno bez jednoho podstatného údaje, který se týká času.

Alonso řekl: "Hamiltona považuji za velmi rychlého jezdce, agresivního a maximálně soustředěného. Zajímá ho jen vítězení. Nic jiného. Je to skutečně talentovaný jezdec. Dle mého názoru se Sebastian na jeho úroveň ještě nedostal. Vím, že je mistr světa a že v roce 2011 vyhraje další titul, ale tak to je. Pro mě je lehce pod úrovní Lewise."

Zpráva se ovšem šíří dál jako aktualita...

Další článek: Hostit F1 budeme chtít vždycky, ozývá se z Valencie

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen