Alonso hodnotil Vettela, ale ne letos

Světem kolují zprávy, podle kterých měl Fernando Alonso postavit Sebastiana Vettela pod úroveň Lewise Hamiltona. Chybí jim ale podstatný detail.
Alonso hodnotil Vettela, ale ne letos

Nemáme ve zvyku poukazovat na nepravdivé či jinak chybné zprávy, které kolují po internetu, ale letošní sezóna začne až za dva týdny prezentacemi nových vozů, takže se na jednu takovou novinku podíváme z jiného úhlu pohledu.

V posledních dnech se světem šíří zpráva, podle které měl Fernando Alonso říct, že Sebastian Vettel stále nedosahuje úrovně Lewise Hamiltona. Vzhledem k charakteru zprávy je prvním varovným signálem, že ji uvedl německý Sport Bild, který v minulosti publikoval už několik neověřených informací.

Veterán mezi novináři formule 1 Joe Saward pak upozornil, že něco podobného Alonso skutečně uvedl, ale někdy v polovině loňské sezóny, ne letos. Španělovo vyjádření, které ve své knize pro akci Wrooom připomněl fotograf Ercole Colombo, bylo účelově recyklováno bez jednoho podstatného údaje, který se týká času.

Alonso řekl: "Hamiltona považuji za velmi rychlého jezdce, agresivního a maximálně soustředěného. Zajímá ho jen vítězení. Nic jiného. Je to skutečně talentovaný jezdec. Dle mého názoru se Sebastian na jeho úroveň ještě nedostal. Vím, že je mistr světa a že v roce 2011 vyhraje další titul, ale tak to je. Pro mě je lehce pod úrovní Lewise."

Zpráva se ovšem šíří dál jako aktualita...

Další článek: Hostit F1 budeme chtít vždycky, ozývá se z Valencie

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10