Alonso hodnotí kvalifikaci na Silverstonu jako letošní nejlepší

Fernando Alonso z McLarenu označil svůj výkon v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie za nejlepší v letošní sezóně formule 1.
Alonso hodnotí kvalifikaci na Silverstonu jako letošní nejlepší

Španěl, který letos zatím dvakrát postoupil až do třetí části kvalifikace, na Silverstonu obsadil třinácté místo.

„Přes limit. Myslím, že dnes to byla bez pochyby nejlepší kvalifikace roku a celkově nejlepší víkend,“ řekl Alonso na dotaz španělské televize, zda byl jeho kvalifikační výkon na limitu.

„Celá sobota proběhla dobře a my byli vzhledem k našim možnostem velmi konkurenceschopní. Jsem šťastný a snad zítra získáme nějaké body. Pozice je více méně stejná jako obvykle, tohle je ale dlouhá trať s velkými nároky na přítlak. Věděli jsme, jaké problémy bychom tu mohli mít, takže myslím, že jsme dokázali zvládnout náročnou kvalifikaci s dobrou pozicí a startujeme na čisté straně roštu.“

Alonso také nabádá McLaren k nasazení vylepšení, aby se tým z Wokingu přiblížil nejlepším týmům ze středu pole.

„Celkově jsem šťastný, víme ale, co nás brzdí, je to stejné jako ve Francii a v Rakousku, vůz je totiž stále stejný,“ řekl.

„Snad budeme mít nějaké vylepšení na Hockenheimu a znovu v Maďarsku. Víme, že potřebujeme nějakou tu desetinu, abychom byli u Haasu a dokonce Sauberu, který je teď na úrovni Haasu.“

Vandoorne znovu poražen

Poměrem 10:0 zatím v letošních kvalifikacích Alonso válcuje svého týmového kolegu z McLarenu Stoffela Vandoorna. Belgičan na Silverstonu nepostoupil z první části kvalifikace a na roštu bude stát na 17. pozici.

„Dnes jsme z vozu rozhodně mohli dostat více. Měli jsme špatný třetí trénink, neměl jsem dobrý pocit z vozu a měl jsem problémy s přilnavostí. Nedokázali jsme zajet slušné kolo, bylo obtížné tlačit, neměli jsme žádnou rychlost, takže je to škoda takto skončit v kvalifikaci,“ řekl Vandoorne.

„Už od rána máme velký problém s řízením, kvůli čemuž byl vůz téměř neovladatelný. Musíme pochopit, proč k tomu došlo a co bylo špatně. Vypadá to, že druhý vůz má rychlost, takže to byl celkem obtížný a frustrující den.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Mizérie Williamsu pokračuje. Stroll chyboval už v prvním měřeném kole

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00