Alonso: Existuje i život po Ferrari

Fernando Alonso měl včera na akci Santanderu nepřímo potvrdit svůj odchod z Ferrari.
Alonso: Existuje i život po Ferrari

Situace v F1 je zaseknutá také o předposledním závodním víkendu letošní sezóny. Alonso stále neoznámil své plány a Ferrari stále nepotvrdilo příchod Sebastiana Vettela.

„Buďte trpěliví, řekl Vettel v Brazílii. Jedna věc je jistá, příští rok nebudu svůj čas trávit na pláži.“

Alonso stále dokola opakuje, že má svůj plán už několik měsíců a stále se ho drží. Předpokládá se, že rodák z Ovieda zamíří k McLarenu. Včera večer sice více neprozradil, ale alespoň řekl, že budoucnost mimo Ferrari je možná.

Alonso: mám plán, všichni budou nadšení

Alonso: mám plán, všichni budou nadšení

„Podívejte se na mého bývalého kolegu Felipeho Massu. Strávil roky u Ferrari, ale tento rok byl (s Williamsem) na stupních vítězů a pole position. Takže existuje i život po Ferrari,“ řekl Alonso pro španělská média na akci Santanderu.

Podle španělského AS je ve hře největší smlouva v historii F1 a to nikoliv co se délky ale objemu peněz týče.

Auto Motor und Sport mezitím spekuluje, že jedním z důvodů, proč nebyla dohoda mezi Alonsem a McLarenem podepsána, jsou vnitřní zpory ve Wokingu. Akcionáři McLarenu chtějí nahradit Ronna Dennise jinou personou. Mluví se o Bergerovi (který to popřel), Hornerovi nebo Brawnovi.

Zamíří Gerhard Berger do Ferrari, McLarenu nebo nikam?

Zamíří Gerhard Berger do Ferrari, McLarenu nebo nikam?

Alonso chce proto podepsat přímo s Hondou, což ale včera vyloučil Eric Boullier. „Oficiálním účastníkem je na listině FIA McLaren, takže McLaren uzavírá smlouvy s jezdci, nikdo jiný.“ 

Další článek: Caterham organizuje sbírku, je to špatně? (+anketa)

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.