Alonso: Druhé místo v šampionátu by bylo malým osobním vítězstvím

Fernando Alonso nebude na letošní ročník formule 1 vzpomínat v úplně špatném, pokud se mu podaří s Ferrari získat druhá místa v šampionátu.
Alonso: Druhé místo v šampionátu by bylo malým osobním vítězstvím

Tituly jsou letos už rozdané, zůstávají u Red Bullu, ale na dalších pozicích ještě není rozhodnuto a je o co bojovat.

"Motivace je teď jasná, je to druhé místo v konstruktérech," cituje Fernanda Alonsa Autosport. "Není to ten hlavní cíl, ale pořád je to pro nás dobrý cíl."

"Druhé místo v konstruktérech pro mě bude odměnou, protože vím, že nemám každý víkend druhé nejrychlejší auto, jak je vidět."

Po osobní stránce si dal Španěl za cíl stejnou pozici mezi jezdci, přinesla by mu stejné uspokojení jako druhá pozice mezi týmy.

"Pokud skončím druhý, bude to malé osobní vítězství. Samozřejmě závodím proto, abych vyhrál šampionát, a skončit druhý je velmi smutné, ale z osobního pohledu na tuto sezónu by to byl velmi dobrý šampionát 2013."

Ovšem zatímco druhé místo mezi jezdci mu už patří, na druhé místo mezi týmy se musí Ferrari teprve posunout. A na to potřebuje zrychlit.

"Je pravda, že se musíme zlepšit," uznal. "Během některých víkendů nám nedělal starost už jen Mercedes, ale i Lotus, Hülkenberg, Toro Rosso, McLaren. Takže se propadáme trochu moc a musíme být lepší."

"Auto bude v Austinu a Brazílii stejné, takže musíme být lepší při nastavování auta, optimalizovat ho pro každý okruh. Jezdci musí být lepší a celý víkend jezdit perfektní kola, protože potřebujeme porazit Mercedes."

Další článek: Poslední zrychlení Red Bullu se přenese do příštího roku, obává se Brawn

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10