Alonso doufá, že Renault zopakuje loňské zlepšení

V druhé polovině sezóny by mohl znovu bojovat vpředu.
Fernando Alonso po Grand Prix Monaka přiznal, že za své dva body částečně vděčí soupeřům, kteří před ním chybovali. Renaultu scházela rychlost, ale to podle španělského jezdce nemusí trvat věčně. Rád by se dočkal stejného zlepšení, které v loňské sezóně umožnilo týmu vítězit v závodech.

Na otázku, zda bude mít v Turecku stejný cíl jako v Monaku, Alonso odpověděl: "Nemusel bych, protože tým pracuje velmi tvrdě, aby pro Turecko připravil vývojové úpravy vozu R29. Takže bychom mohli pokročit vpřed a možná se přiblížit našim soupeřům."

"Jsem i nadále přesvědčený, že můžeme mít dobrou druhou polovinu sezóny, pokud se to vyvine tak, jak očekáváme. Musíme jen dále tvrdě pracovat, mít velká očekávání a výsledky se dostaví."

V Monaku startoval Alonso z devátého místa a do cíle dojel sedmý. Před ním ovšem ze závodu odstoupili Vettel a Kovalainen. Získané body považuje Španěl za důležité.

"Myslím, že sedmé místo odpovídá naší současné výkonnosti. Získali jsme dva body, což není moc, ale je důležité bodovat v každém závodě, abychom mohli bojovat o postup nahoru v šampionátu," dodal Alonso.
Další článek: Ferrari: Za měsíc jsme zrychlili o sekundu