Alonso doufá, že pro něj od Francie začne nový šampionát

Fernando Alonso se po návratu do formule 1 nemůže dostat do formy. Zatím se mu nedaří. Věří, že od závodu na okruhu Paula Ricarda to bude lepší.
Alonso doufá, že pro něj od Francie začne nový šampionát

Esteban Ocon získal v Monaku dva body za deváté místo. Alpine se drží v těsném souboji s Astonem Martin a AlphaTauri.

Alonso se nedostal z první části kvalifikace, takže bylo jasné, že pokud se v závodě nestane něco mimořádného, nebude to pro něj snadné. Nakonec dojel na 13. místě.

Jezdecká sestava Alpine se zřejmě příští rok nezmění. Tým už jedná s Oconem

Jezdecká sestava Alpine se zřejmě příští rok nezmění. Tým už jedná s Oconem

Podle Španěla není pro nováčka nebo vracejícího se jezdce kalendář zrovna jednoduchý. 

„Měli jsme Imolu a Portugalsko, dva okruhy, kde jsem nejezdil roky nebo nikdy a ostatní tam jeli před čtyřmi měsíci. Pak jsou to dva městské okruhy, takže prvních šest závodů je velmi náročných pro přizpůsobení se,“ řekl Alonso, kterého cituje SoyMotor.com.

„Doufám, že od Francie pro mě začne nový šampionát. Věřím, že na straně řízení přijdeme s něčím, díky čemuž se budu cítit o něco lépe, pokud jde o s vyvážení vozu a budu moci dát lepší zpětnou vazbu o tom, jak se teď cítím.“

Alonso přesto není frustrovaný. „Ano, jsem šťastný. Trochu jsme experimentovali s některými věcmi v autě. Některé věci jsme testovali také během závodu a měnili věci kolečkem, abychom získali informace. Můj start byl velmi dobrý, i Estebanův.“

„Myslím, že zastávky byly za 2,1 a 2,2 sekundy, takže kromě výsledku víkendu existují věci, které jsme se jako tým snažili vylepšit. Snažili jsme se udělat maximum, ale od Monaka jsme očekávali mnohem více a nebylo to možné.“

Další článek: Räikkönen a Latifi odjeli závod bez pití. Iceman byl naštvaný

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00