Alonso doufá, že mu sobotní problémy přinesou štěstí v šampionátu

Ferrari zaznamenalo v sobotu první vážnější technické potíže se svým F150. Fernanda Alonsa nejdříve zastavila na trati chyba v elektronice. V garáži ho pak na několik hodin zdržel další mechanický problém.
Alonso doufá, že mu sobotní problémy přinesou štěstí v šampionátu

Alonso si z toho ale moc nedělal. „Jeden z mechaniků mi říkal, že když se nám v Barceloně daří, nikdy pak na konci roku nevyhrajeme šampionát. Zatímco, když máme problémy, je to úplně jiné. Tak snad to bude ten případ,“ poznamenal.

F150 zatím vykazovalo ukázkovou spolehlivost. Začátkem února ve Valencii sice vzplálo Felipemu Massovi, ale to prý jen kvůli selhání lidského faktoru.

Přestože si Španěl kvůli problémům tentokrát neodkroužil svou obvyklou stovku kol, povědomí o vlastnostech nových pneumatik už za celou dobu testování má.  

„Opotřebení je podobné, jako bylo ve Valencii a Jerezu. Pokud bychom měli závodit zítra na okruhu v Barceloně, potřebovali bychom tři i čtyři zastávky. Pneumatiky budou určitě klíčové pro předjíždění. Až narazíte na někoho, kdo má čerstvé, anebo už odepsané pneumatiky, výkonnostní rozdíl bude obrovský. To bude pro předjíždění důležitější než KERS a pohyblivé křídlo,“ popsal Alonso.

Mezi jednotlivými auty podle něj pokračuje převaha úřadujících mistrů světa. „Pořád si myslím, že nejsilnější auto má Red Bull, ale jsou tu minimálně ještě čtyři týmy, které můžou bojovat o vítězství – my, McLaren, Mercedes a Renault. Z testů je vždycky těžké číst – stačí vézt o deset kilo paliva víc nebo míň, mít různě opotřebené pneumatiky, a už to dělá rozdíl i v řádu sekund,“ řekl.

Po testech Alonso urychleně odjel do italského San Rema, kde má jeho manželka Raquel večer televizní vystoupení. Zítra a v pondělí bude ve ferrari testovat Felipe Massa.

Diskuze (33) Další článek: Vettel zůstal nejrychlejší i druhý den testů v Barceloně
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10