Alonso dostane nové díly ale také penalizaci

McLaren veze do Rakouska nová aerodynamická vylepšení, ale současně očekává s ohledem na profil trati, která je náročná na pohonné jednotky, obtížný víkend
Alonso dostane nové díly ale také penalizaci

Motorsport.com informuje, že McLaren nasadí nové díly pouze na vůz Alonsa. Důvodů může být hned několik. Dříve v sezóně dostal díly jako první Button a Alonso se zřejmě také zúčastní testů, které se na Red Bull Ringu konají po závodě.

Na druhou stranu čeká Alonsa zřejmě penalizace. McLaren totiž právě v Rakousku podle motorsport.com strategicky nasadí pátý motor. Vyhnul by se tak penalizaci na tratích, které by mohly jeho vozu sednout přece jen více.

Alonsa tak čeká start z konce pole nebo boxů a zřejmě i trest v závodě. Zda nasadí pátý motor i Button, to se prý ukáže až po zítřejších trénincích.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Představení Red Bull Ringu a virtuální kolo

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.