Alonso: Dokud nebudeme ztrácet osmdesát bodů, budeme optimisté

Fernando Alonso si nedělá těžkou hlavu ze ztráty, kterou v úvodu sezóny nabral v šampionátu jezdců. A to především díky vozu, který má.
Alonso: Dokud nebudeme ztrácet osmdesát bodů, budeme optimisté

Třicet bodů dělí vedoucího Vettela od Alonsa. "Je pravda, že ztrácíme nějaké body, ale šampionát je dlouhý a loni jsme viděli, že Sebastian na nás ztrácel 43 bodů po letní přestávce, do Austinu jsme přijeli ve vedení. Za pět nebo šest závodů můžete díky konzistentním výsledkům dohnat 50 bodů," uvedl španělský jezdec Ferrari. "Dokud nebudeme ztrácet 75 nebo 80 bodů, měli bychom být optimisté."

Ferrari má totiž jeden z nejrychlejších vozů. "Loni jsme na přední auta ztráceli 1,5 sekundy. Letos jsme dokončili dva závody bez problémů, přičemž v Austrálii jsme byli druzí a v Číně vyhráli. Je to jiný pocit, velmi odlišný komplet, který nám dodává na optimismu a sebedůvěře."

To ovšem nemusí znamenat, že na domácí půdě získá dobrý výsledek. "Je to možná poprvé, co přijíždíme s konkurenceschopným autem, ale to neznamená, že budete bojovat o top místa, pokud neuděláte vše správně a nedáte dohromady pořádný víkend."

"Pokusíme se tu mít čistý závod bez problémů, a pokud to bude stačit, abychom bojovali o vítězství, bude to hezké. Pokud to nebude možné, tak se pokusíme být co nejvýš. Je to víkend, ke kterému přistoupíme s pozitivní mentalitou, a ne defenzivní mentalitou, jako v prvních třech letech s Ferrari."

Další článek: Okruh v Barceloně z pohledu pneumatik