Alonso: Dokončit závod před Räikkönenem je vždy velká satisfakce

Fernando Alonso včera absolvoval zřejmě svůj předposlední závod pro Ferrari, který okořenil souboj s týmovým kolegou.
Alonso: Dokončit závod před Räikkönenem je vždy velká satisfakce

Räikkönen a Alonso se díky rozdílné strategii potkali v závěru závodu na trati. Alonso měl sice čerstvější pneumatiky, ale Räikkönen nebyl úplně snadná kořist.

Alonsa se po závodě zeptali, zda nebyl frustrován tím, že se zdržel za Räikkönenem a mohl tak třeba přijít o možnost bojovat o lepší než šestou příčku.

„Ne, jsem velmi, velmi šťastný, nulová frustrace,“ řekl Alonso. „Nejdůležitější věc nebyl boj s ním ale souboj s ostatními týmy. Podařilo se nám dnes získat nějaké dobré body pro Ferrari,“ pokračuje Alonso. 

Jezdci Ferrari odjíždějí z Interlagosu spokojeni

Jezdci Ferrari odjíždějí z Interlagosu spokojeni

„I když jsem mohl předjet Kimiho trochu rychleji, musel jsem v posledních dvou kolech hodně šetřit palivo, takže souboj se Sebastianem nikdy nebyl ve hře.“

Alonso si přesto souboj s Räikkönenem užil. „Dokončit závod před ním je vždy velká satisfakce. Tento víkend se mi podařilo skončit před ním v kvalifikaci i v závodě, i když jsem měl drobné mechanické problémy.“

„Byla to určitě dobrá zkušenost. Měl jsem o zastávku více, takže jsem musel dohánět 21 sekund. Měl jsem ale čerstvé pneumatiky, které mi dávaly výhodu.“

Další článek: Fotogalerie: Velká cena Brazílie 2014

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10