Alonso: Dohnali jsme ztrátu 1,5 sekundy, ale to nestačí

Fernando Alonso zopakoval, že Ferrari stále nemá nejrychlejší vůz startovního pole, proto nemůže být spokojené a musí dál velmi intenzivně pracovat.
Alonso: Dohnali jsme ztrátu 1,5 sekundy, ale to nestačí

Na začátku roku se zdálo, že Ferrari čeká špatná sezóna, ale po osmi závodech vede Alonso šampionát. A to díky významnému zlepšení vozu, kterého maranellští inženýři dosáhli.

"Co se týče bodů, tak jsme samozřejmě spokojení, ale s výkonností auta ne," řekl Alonso v Silverstonu. "Tým odvedl úžasnou práci a dohnal deficit 1,5 sekundy, který jsme měli v Austrálii, ale pořád jsou tu rychlejší vozy, než je ten náš."

Španěl nepochybuje, že se jeho týmu podaří auto posunout na špičku startovního pole. "V příštích několika závodech nasadíme na vůz hodně věcí, v příštích měsících také. Pokrok, kterého jsme dosáhli, není dobrý jen z krátkodobého hlediska, ale také proto, že teď lépe rozumíme datům z aerodynamického tunelu, je to dobré pro budoucí projekty," chválil.

"Ale musíme smazat výkonnostní ztrátu auta, protože pokud se nám to nepodaří, týmy s rychlejšími vozy nás předeženou, jelikož za sebou zatím máme jen osm z dvaceti závodů."

A jak Alonso vidí šance Ferrari v Británii, kde před rokem získal své jediné vítězství sezóny? "Myslím, že vlastnosti tratě budou F2012 vyhovovat. Proto by pro nás Silverstone měl být trochu lepší. Letos jsme viděli v závodech a v Mugellu, že nám rychlejší tratě sedí, proto očekávám, že Ferrari se mnou a s Felipem bude tento víkend dobré."

"Ale hodně bude záležet na počasí. Zdá se, že bude víc mokro než sucho. Takže budeme muset být připraveni na všechno. Budeme doufat v hladkou kvalifikaci, že si vybereme správnou chvíli pro jízdu, a že pak v závodě získáme co nejvíce bodů."

Další článek: Räikkönen na šampionát nemyslí, ale v boji se chce udržet až do konce