Alonso do vývoje nového ferrari moc nezasáhne

Vůz si vyzkouší až v únoru, ale o formu italského týmu obavy nemá.
Fernando Alonso má za sebou poslední závod za Renault a před sebou přestup do Ferrari. V Maranellu vyvíjejí nový vůz s cílem vrátit se na špičku, ale zatím se musí obejít bez Alonsovy spolupráce.

Na otázku, na kolik se zapojí do vývoje nového monopostu ferrari, Alonso odpověděl: "Moc ne, jelikož jsme jen jezdci a ne inženýři. A zvlášť to platí v mém případě, protože se s vozem nesvezu."

"Nebudu mít moc příležitostí do vývoje vstoupit před únorem 2010, kdy s vozem pojedu poprvé. Do té doby se budu snažit pochopit, jak tým pracuje, a co nejlépe se připravit na zimní testy."

I když má Ferrari na konci letošní sezóny jeden z nejpomalejších vozů a McLaren jeden z nejrychlejších, Alonso o formu svého nastávajícího týmu starost nemá.

"Vůbec ne," řekl. "Oba týmy letos začaly vzadu. McLaren na tom podle mě byl ještě hůře a teď mají možná nejlepší auto na roštu. Tady (v Abú Zabí) v průběhu víkendu dominovali a také v Brazílii, kde měli problémy jen v kvalifikaci kvůli mokru. Nakonec skončil Hamilton v Brazílii na pódiu."

"McLaren se letos snažil o některé vývojové úpravy v průběhu sezóny, Ferrari ne. Když to srovnáte s námi v minulé sezóně, byli jsme na pódiu v Brazílii a všichni si mysleli, že bude mít Renault letos silný vůz."

"Takže obecně vzato poslední závody moc neznamenají. Podle mě je první závod vždy velkou neznámou pro všechny."

Alonso považuje angažmá u dlouhodobě silného týmu jako je McLaren nebo Ferrari za sázku na jistotou.
Další článek: Barvy Williamsu budou v roce 2010 hájit Barrichello a Hülkenberg

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna