Alonso: Do McLarenu jsem přišel zvítězit

Fernando Alonso podle svých slov nemá zatím žádný cíl pro letošní sezónu. Uvidí se prý až po dvou nebo třech závodech. Dlouhodobý cíl je ale jasný, Alonso chce v McLarenu zvítězit.
Alonso: Do McLarenu jsem přišel zvítězit

„V první testu jsme nemohli jezdit naplno,“ říká Alonso. „Jakmile budeme mít maximální výkon a budeme ve druhém nebo třetím závodě sezóny a uvidíme, jak rychlí jsme, tak si budeme moci stanovit cíle pro tento první rok.“

McLaren si ve vztahu k Hondě našel skutečně dobré jezdce. Button má japonskou manželku, Alonso je pak znám svou zálibou v Samurajích. Má tetování a na sociálních sítích často cituje z knih.

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

„Miluji Japonsko, japonskou kulturu a tradice.“ Pro Alonsa je prý ctí jezdit za McLaren-Honda i díky historii tohoto partnerství a úspěchům z minulosti.

To je ale už historie. Jak vidí Alonso budoucnost? „Cílem je vyhrát šampionát, chceme vyhrát a přišel jsem tu vyhrát. Nevím, zda to bude v prvním, ve druhém nebo ve třetím roce, ale doufám, že to bude co nejdříve.“

„Viděl jsem mnoho talentovaných lidí, když jsem navštívil zařízení v Sakuře. Viděl jsem hodně vášně a disciplíny během prvního testu a všechny ty mechaniky a inženýry McLarenu a Hondy, jak pracují společně. To je něco, co je částí DNA Hondy a já jsem velmi šťastný, že jsem toho součástí.“ 

Další článek: Motory s výkonem 1000 koní? Renault varuje před vysokými náklady

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00