Alonso: Do McLarenu jsem přišel zvítězit

Fernando Alonso podle svých slov nemá zatím žádný cíl pro letošní sezónu. Uvidí se prý až po dvou nebo třech závodech. Dlouhodobý cíl je ale jasný, Alonso chce v McLarenu zvítězit.
Alonso: Do McLarenu jsem přišel zvítězit

„V první testu jsme nemohli jezdit naplno,“ říká Alonso. „Jakmile budeme mít maximální výkon a budeme ve druhém nebo třetím závodě sezóny a uvidíme, jak rychlí jsme, tak si budeme moci stanovit cíle pro tento první rok.“

McLaren si ve vztahu k Hondě našel skutečně dobré jezdce. Button má japonskou manželku, Alonso je pak znám svou zálibou v Samurajích. Má tetování a na sociálních sítích často cituje z knih.

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

U McLarenu kvitují Alonsův příchod

„Miluji Japonsko, japonskou kulturu a tradice.“ Pro Alonsa je prý ctí jezdit za McLaren-Honda i díky historii tohoto partnerství a úspěchům z minulosti.

To je ale už historie. Jak vidí Alonso budoucnost? „Cílem je vyhrát šampionát, chceme vyhrát a přišel jsem tu vyhrát. Nevím, zda to bude v prvním, ve druhém nebo ve třetím roce, ale doufám, že to bude co nejdříve.“

„Viděl jsem mnoho talentovaných lidí, když jsem navštívil zařízení v Sakuře. Viděl jsem hodně vášně a disciplíny během prvního testu a všechny ty mechaniky a inženýry McLarenu a Hondy, jak pracují společně. To je něco, co je částí DNA Hondy a já jsem velmi šťastný, že jsem toho součástí.“ 

Další článek: Motory s výkonem 1000 koní? Renault varuje před vysokými náklady

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.