Alonso dnes několikrát chyboval, třetí místo ale dává Italům optimismus

Alonso počtvrté v řadě dojel na stupních vítězů a do další části sezony zůstává pozitivně naladěn. Massa se po startu z druhé řady lehce propadl a ve Velké ceně Maďarska obsadil šesté místo. DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ
Alonso dnes několikrát chyboval, třetí místo ale dává Italům optimismus

Ferrari se do Maďarska těšilo zejména proto, že předpověď počasí slibovala oproti minulému víkendu letní teploty, které jejich vozu vyhovují daleko více. Nakonec se však ukázalo, že povětrnostní podmínky mají k těm typickým letním hodně daleko. Italové ale nemusí smutnit, neboť Fernando Alonso dnešním třetím místem znovu potvrdil, že konkurenceschopnost 150° Italia je i za chladnějšího počasí dobrá. V Maranellu tak mohou být pro zbývající závody letošní sezony optimističtí.   

"Myslím si, že jsme přesvědčeni, že také druhou část šampionátu můžeme mít dobrou. Auto se hodně zlepšilo, bojujeme o pódia i pole position. Červenec byl skvělým měsícem. Jsem jezdec, který v červenci získal nejvíce bodů na třech rozdílných tratích ve třech zcela rozdílných podmínkách. Tým udělal krok vpřed, stejně tak i McLaren, takže závodění je teď docela zábavné. Naneštěstí nebylo v červenci moc teplo. My vyšší teploty milujeme, takže doufejme, že srpen a září budou pro nás lepší," řekl Španěl.

Ani Alonso se dnes nevyvaroval chybám a několikrát se v závodě dostal mimo trať. Naštěstí pro něj to nebylo nic vážného a svůj vůz dovezl nepoškozen do cíle i po sedmdesáti odjetých kolech. "Za takovéhoto počasí je závod vždy velmi dlouhý, musíte být pořád koncentrováni na mnoho pitstopů a na proměnlivé povětrnostní podmínky. Start nešel tak dobře, jak jsem očekával. Oba mercedesy nás předjely. Musel jsem Nika a Michaela předjet zpět a se zastávkou v boxech jsem poté uvízl za Markem. Pak už jsem byl schopný jet naplno a byl jsem docela rychlý," dodal.

Felipe Massa dnes na čelo startovního pole nestačil a závod dokončil se ztrátou osmdesáti vteřin na vítězného Jensona Buttona. "Byl to obtížný závod, jak déšť přicházel a odcházel. Moje odpoledne bylo překažené, když jsem v osmém kole vyjel mimo trať. Záď auta narazila do bariéry a já jsem se obával, že poškození bude natolik vážné, že nebudu moci pokračovat v závodě, ale můj inženýr mě ujistil, že můžu. Jsem na sebe naštvaný, protože jsem nebojoval o pódium, na které jsem mohl dnes dosáhnout. Když začalo ve čtyřicátém kole znovu pršet, stejně jako na startu, byly podmínky velmi zrádné. Musíte se za každou cenu vyhýbat bílým čarám, protože jsou extrémně kluzké. Je to jako závodit na ledě," přiblížil podmínky na trati Massa.

Diskuze (110) Další článek: Přechodné pneumatiky? Chyba v rádiové komunikaci McLarenu!
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00