Alonso demotivoval tým, říká Montezemolo

Luca di Montezemolo přiznává, že Alonso ke konci své kariéry demotivoval Ferrari.
Alonso demotivoval tým, říká Montezemolo

Alonso přišel do Scuderie v roce 2010 s cílem vyhrát titul. Hned v prvním roce o něj skutečně bojoval, ale v posledním závodě v Abú Dhabí nakonec prohrál se Sebastianem Vettelem. Totéž se opakovalo i v roce 2012. Na konci roku 2014 nakonec Alonso oznámil odchod do McLarenu s tím, že „pokud chce porazit Mercedes, musí dělat něco jinak.“

„Měl jsem pocit, že si Fernando do své hlavy dostal to, že s Ferrari nemůže nikdy vyhrát a že kdyby byl v Mercedesu, tak by mohl vyhrát s jednou rukou,“ říká Montezemolo pro Motor Sport Magazine.

„Pro všechny to bylo velmi demotivující,“ vysvětluje dnešní šéf Alitalie. Montezemolo ale dodává, že Alonso je stále nejlepším jezdcem a jeho odchod nemá nic společného s jeho talentem.

„Aby bylo jasno, myslím, že Alonso je dodnes pravděpodobně nejlepším jezdcem na světě – rozhodně v neděli. Možná ne v kvalifikaci, kde si myslím, že jsou Hamilton a Vettel možná rychlejší na jedno kolo, ale v závodě je neuvěřitelný. Je to stroj.“

„Ale potřebovali jsme motivaci a musel jsem přemýšlet, co potřebujeme pro budoucnost.“ Montezemolo si vzpomněl na slova Michaela Schumachera, který doporučoval Vettela.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Podle britských médií bude za Manor jezdit Haryanto

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10