Alonso demotivoval tým, říká Montezemolo

Luca di Montezemolo přiznává, že Alonso ke konci své kariéry demotivoval Ferrari.
Alonso demotivoval tým, říká Montezemolo

Alonso přišel do Scuderie v roce 2010 s cílem vyhrát titul. Hned v prvním roce o něj skutečně bojoval, ale v posledním závodě v Abú Dhabí nakonec prohrál se Sebastianem Vettelem. Totéž se opakovalo i v roce 2012. Na konci roku 2014 nakonec Alonso oznámil odchod do McLarenu s tím, že „pokud chce porazit Mercedes, musí dělat něco jinak.“

„Měl jsem pocit, že si Fernando do své hlavy dostal to, že s Ferrari nemůže nikdy vyhrát a že kdyby byl v Mercedesu, tak by mohl vyhrát s jednou rukou,“ říká Montezemolo pro Motor Sport Magazine.

„Pro všechny to bylo velmi demotivující,“ vysvětluje dnešní šéf Alitalie. Montezemolo ale dodává, že Alonso je stále nejlepším jezdcem a jeho odchod nemá nic společného s jeho talentem.

„Aby bylo jasno, myslím, že Alonso je dodnes pravděpodobně nejlepším jezdcem na světě – rozhodně v neděli. Možná ne v kvalifikaci, kde si myslím, že jsou Hamilton a Vettel možná rychlejší na jedno kolo, ale v závodě je neuvěřitelný. Je to stroj.“

„Ale potřebovali jsme motivaci a musel jsem přemýšlet, co potřebujeme pro budoucnost.“ Montezemolo si vzpomněl na slova Michaela Schumachera, který doporučoval Vettela.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Podle britských médií bude za Manor jezdit Haryanto