Alonso: Děláme malé kroky, ale děláme je neustále

Fernando Alonso přiznal, že Ferrari čeká s novým vozem ještě hodně práce. Vzhledem k neustálému zlepšování ale věří, že se letošní sezóna může vydařit.
Alonso: Děláme malé kroky, ale děláme je neustále

"Pokračujeme ve vývoji nového vozu," řekl. "Možná děláme jen malé kroky vpřed, ale děláme je neustále. V Barceloně bylo F2012 lepší než v Jerezu. Tento týden bude znovu lepší a ještě lepší bude v Melbourne."

"Stále nás čeká hodně práce, ale v tuto chvíli není důvod, abychom nebyli připravení na první závod. Je pravda, že zbývají jen čtyři dny testů a k vývoji využijeme i pátek prvního závodního víkendu, ale auto je poměrně komplexní a potřebuje čas, bylo to tak i během prvních osmi dnů (testů)."

Ferrari je sice soustředěno především na vlastní auto, ale na okruzích si nemohlo nevšimnout, co se děje kolem něj.

"Určitě je moc brzy na to, abychom říkali, jak si stojíme. Red Bull je velmi silný, ale to není žádné překvapení," hodnotil Alonso. "Co se nás týče, bude užitečné dobře začít, protože to vždy zmírní tlak, pod kterým je tým. Ale pokud se ukáže, že nebudeme moci ihned bojovat o vítězství, tak je důležité si uvědomit, že vítězství nedělá jen jeden člověk."

"Když se nad tím zamyslíte, tak výkonnostní rozdíl mezi námi a Red Bullem nebyl v roce 2011 o moc jiný než v roce 2010. Přesto jsme před dvěma roky šli do posledního závodu ve vedení šampionátu, zatímco loni jsme se ani nezúčastnili boje o titul."

Další článek: Omezení defenzivních manévrů je správné, míní Webber

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10