Alonso: Dejte malým týmům jiné pneumatiky a palivo

Fernando Alonso se postavil na stranu svého šéfa a souhlasí s názorem, že současná formule 1 je pro diváky nudná.
Alonso: Dejte malým týmům jiné pneumatiky a palivo

Luca di Montezemolo hodlá uspořádat schůzku, na níž by se řešila budoucnost formule 1 nikoliv z pohledu snižování nákladů ale atraktivity. Jde mu o pokles sledovanosti, absenci formule 1 na sociálních sítích apod.

Fernando Alonso s tím souhlasí. „Myslím, že prezident má pravdu, že show není letos dost dobrá v některých závodech. Když navíc dominuje jeden tým tolik, jako Mercedes, není to dobré, diváci chtějí trochu více akce. Líbila se jim GP Kanady, kde si všichni užili“, říká Alonso.

Alonso by hledal inspiraci tam, kde to jiní zřejmě ještě nezkoušeli – v MotoGP. „Podle mého názoru by se měl do vozů vrátit KERS. Máme elektrikou energii, ale nemůže ji využít pro usnadnění předjíždění. Všichni musíme využívat stejnou energii na stejných místech, takže je nemožné předjíždět. Důležité jsou také pneumatiky. Můžeme pomoci menším týmům, jako je tomu v MotoGP, dát jim jiné pneumatiky a palivo“, myslí si Alonso. 

Netovární týmy v MotoGP dostávají více paliva a měkčí pneumatiky do závodu. 

Diskuze (19) Další článek: Force India chce, aby FIA přezkoumala penalizaci pro Péreze
13:10 | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
10:34 | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
8:34 | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.