Alonso: Chybu jsme neudělali, doplatili jsme na malé časové rozestupy

Ferrari po dnešní kvalifikaci zrovna dvakrát nejásá. Ani jeden vůz se totiž nedokázal probojovat do třetí části kvalifikace. Alonso zítra odstartuje jedenáctý, Massa třináctý. AKTUALIZOVÁNO
Alonso: Chybu jsme neudělali, doplatili jsme na malé časové rozestupy

Přestože oba jezdci Ferrari skončili už ve druhé části kvalifikace, Fernando Alonso tvrdí, že jeho tým nic nepokazil. Ferrari prý jen zaplatilo za to, že boj v Q2 byl velmi vyrovnaný.

Na otázku, co zapříčinilo takový rozdíl mezi kvalifikací v Montrealu a ve Valencii, Alonso odpověděl: "Myslím, že to, jak byly časy blízké. Z pohledu ovládání a řízení auta bylo všechno v pořádku."

"V Montrealu jsme byli v Q2 čtyři desetiny od nejrychlejšího, tady jsme od nejrychlejšího v Q2 byli dvě desetiny. Bereme-li v potaz výkon, je to jeden z našich nejlepších letošních výkonů. Bereme-li v potaz umístění, je to jedno z nejhorších," vysvětluje Španěl.

I když Alonso chválí výkonnost svého týmu, nedomnívá se, že by si zasloužili lepší umístění. "Nebyli jsme dostatečně rychlí. Do Q3 se obvykle dostanete díky tomu, že si to zasloužíte a protože odvedete dobrou práci. Zítra se zkusíme zlepšit a získat nějaké pozice," slibuje.

Týmový kolega Felipe Massa je dnešním výkonem zklamán. "Je velmi frustrující skončit mimo Q3 jen o méně než jednu desetinu," říká. "Je to škoda, protože pocit z toho auta byl dobrý, já jsem se vždycky cítil příjemně a cítil jsem, že jsem schopný bojovat s těmi nejlepšími. Naše umístění nevypovídá o pravdě. Dnes jsme totiž měli na místo v prvních třech řadách," domnívá se Brazilec.

Podle Pata Frye může výsledek tohoto víkendu zachránit už jen dobře zvolená strategie a práce s pneumatikami během závodu. "Felipe i Fernando budou mít k dispozici dvě nové sady měkkých pneumatik, možná to může hrát v náš prospěch," přemýšlí Fry.

Další článek: Střed pole: mile překvapili Kobajaši, Hülkenberg a di Resta

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10