Alonso chválí Hamiltona a Räikkönena, Ferrari za favorita nepovažuje

Fernando Alonso se nedomnívá, že je po vítězství v Číně měřítkem na startovním roštu Ferrari. Soupeři jsou silní a jeden má údajně ještě rychlejší auto.
Alonso chválí Hamiltona a Räikkönena, Ferrari za favorita nepovažuje

V Šanghaji si Alonso dojel pro vítězství s pohodlným náskokem, ale myslí si, že mu nahrály okolnosti. Také proto se nepovažuje za favorita bahrajnské GP. "Ne, protože nevidím tu výhodu, co po jednom vítězství vidí ostatní," řekl.

"V Austrálii jsme evidentně nebyli nejrychlejší, v Malajsii jsme se dokonce trochu trápili a Felipe byl jen pátý, takže závodu nedominoval. Také v Číně, když se podíváte na závodní rychlost, myslím, že nejrychlejší byl Sebastian."

"Možná si Red Bull vybral špatnou kvalifikační strategii, což je poškodilo v závodě. Nám je zřejmé, že se musíme dál zlepšovat a být o trochu rychlejší. Doufáme, že toho dosáhneme nasazením nových dílů tady, v Barceloně a Monaku. Takže doufáme, že se v příštích týdnech dokážeme dotáhnout na úroveň nejlepších vozů."

Úvod sezóny je ale podle Alonsa především o učení se pracovat s pneumatikami. Jak se vyvíjí šampionát, se dalo očekávat.

"Nemyslím, že by pořadí v šampionátu teď bylo moc důležité, zároveň ale není překvapivé, protože například Lewis je jedním z nejlepších jezdců na roštu, loni dostal McLaren do konkurenceschopné pozice, letos dělá to samé s Mercedesem. Takže znovu prokázal svůj talent," chválil.

"Také víme, že je Red Bull velmi silný, a budeme s nimi znovu počítat. A také Kimi měl fantastický začátek sezóny, v tuto chvíli jezdí lépe než kdokoliv jiný a jasně si zaslouží být vpředu."

Další článek: V prvním bahrajnském tréninku byl nejrychlejší Massa

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00