Alonso: Chci letos ještě vyhrát!

Italská stáj z Maranella startovala do dnešního závodu ze třetí řady v pořadí Massa, Alonso a na stejných místech závod i dojela. V průběhu GP došlo jen k prohození míst mezi oběma jezdci.
Alonso: Chci letos ještě vyhrát!

Ferrari se v poslední době příliš nedaří. V minulém závodě sice Fernando Alonso bojoval o vítězství, nakonec ho ale kvůli nedostatečné výkonnosti vozu nedokázal získat. Španěl je však stále pozitivně naladěn a doufá, že ve zbývajících třech závodech zazní alespoň jednou španělská hymna.

"Celkově to byl zajímavý závod se spoustou akcí. Na začátku jsem se docela trápil, protože jsem nedokázal držet krok s lídry závodu. Už po několika kolech začaly super měkké pneumatiky způsobovat nedotáčivost, " komentoval úvod závodu Španěl.

"Musíme se snažit a vylepšit naše sobotní výkony, ale rozhodně se nebudeme vzdávat snahy zajistit si nějaké vítězství ve zbývajících závodech sezony," říká Alonso optimisticky.

Týmový kolega Felipe Massa je po dnešním závodě trošku zklamán: "Nejsem moc nadšený, protože mi pár problémů zabránilo získat lepší výsledek. Dneska byla úroveň naší výkonnosti lepší, než byla v kvalifikaci, což je pro nás letos typické."

Na premiérovou Velkou cenu Indie se oba jezdci Ferrari moc těší, i když pořádně nikdo z nich neví, do čeho vlastně jdou. "Neznám ten stát a jsem velmi zvědavý, jaké to tam je.  Myslím si, že to má hodně společného s Brazílií, protože oba státy teď procházejí velkým vývojem, " přemýšlí Massa o tom, co ho za čtrnáct dní čeká.

Diskuze (123) Další článek: Ze středu pole byl nejúspěšnější tým Toro Rosso
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00